26

08.2021

12:39

Maardu tõusis taas Esiliiga liidriks

Eile, 25. augustil mängiti Esiliigas kolm kohtumist, kus kogusid võidupunkte Maardu Linnameeskond, Paide Linnameeskond U21 ja Tallinna FC Flora U21.

Maardu Linnameeskonda võõrustas selles voorus FC Elva, kes pidi tunnistama külaliste 1:0 võitu. Kohtumise ainus värav sündis 13. minutil, kui Vadim Aksjonov võitis kõrge surve tulemusel Elva kaitsjalt palli ning saatis selle kasti, kus oli ootamas Vitali Gussev ning Maardu ründaja viis seejärel oma meeskonna juhtima. Võidu järel tõusis Maardu 44 punktiga Esiliiga tabeliliidriks, kusjuures neist kaks kohtumist vähem mänginud teisel kohal asuv JK Tallinna Kalev jääb maha kolme punktiga. Elva püsib 15 punktiga kaheksandal tabelireal.

Paide Linnameeskond U21 näitas head minekut Pärnus, kui Pärnu Jalgpalliklubi võideti seisuga 4:2. Suurema osa oma väravatest lõi Paide kohtumise algfaasis, kui esmalt oli 16. minutil täpne Kristofer Piht ning kahel korral skooris minutilise vahega Kevor Palumets. Enne poolajavilet vähendas Pärnu oma kaotusseisu kaheväravaliseks, kui resultatiivne oli Silard Simanis. Teisel poolajal sahisesid väravavõrgud kahel korral: 79. minutil lõi Paide neljanda värava Jaagup Luts ning 86. minutil realiseeris Pärnu poolelt 11 meetri karistuslöögi Vitaliy Kudryk. Paide jätkab liigatabelis 37 punktiga kolmandal kohal, Pärnu 19 punkti paigutab meeskonna seitsmendale kohale.

Tallinna FC Flora U21 alistas koduväljakul Tartu JK Tammeka U21 seisuga 2:1. Märten Subka viis Flora juhtima 29. minutil, lüües seejuures ka poolaja ainsa värava. 80. minutil sai Flora võimaluse penaltiga oma eduseisu suurendada ning Andreas Kiivit tegigi seisuks 2:0. Penaltiolukorras teenis oma teise kollase kaardi Tammeka keskkaitsja Mattias Erik Tiik ning Tartu meeskonnal tuli viimased kümmekond minutit mängida ühemehelises vähemuses. Tammeka lõi oma kohtumise ainsa värava normaalaja neljandal üleminutil, kui täpne oli vahetusest sekkunud Sander Lepik. Flora asub liigatabelis 27 punktiga neljandal kohal, Tammeka paigutub 11 punktiga eelviimasele tabelireale.

18. mänguvoorus on mängimata veel FC Nõmme United – JK Tallinna Kalev ja Tallinna FCI Levadia U21 – Tartu JK Welco kohtumised. Edasi lükatud mängude toimumisajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.