27

02.2019

09:45

Mehised viikingid Saaremaalt võivad koduplatsil üllatada kõiki

Premium liiga hooaja alguseni on jäänud 9 päeva ja täna võtame luubi alla FC Kuressaare, keda 1. ringi hüüdlause „Mehiste meeste mängu!“ võtmes tutvustame.

Mehised viikingid on kodus kõigi vastu ohtlikud

2017. aastal Esiliigas 5. koha teeninud Kuressaare tegi mullu Premium liigasse tõustes julge sammu ning tagantjärgi on nad selle otsusega kindlasti rahul, sest kõrgliiga koht kindlustati ka algavaks hooajaks ning eelmise aasta ehk üheks mälestusväärseimaks hetkeks oli viikingite jaoks koduplatsil tehtud 1:1 viik FCI Levadiaga, mis saarlastele väärtusliku punktilisa tõi ja tiitliheitluse korralikult peapeale lõi.

Vähemuses mängides suudeti tagasi tulla 2-väravalisest kaotusseisust

Mehist võitlusvaimu koduplatsil näitas Kuressaare ka mängus Tallinna Kaleviga, kui juba 34. minutil vähemusse jäädi, veel 75. minutil end 1:3 kaotusseisut leiti, kuid lõpuks ikkagi 3:3 viigiga punkt päästeti.

Mehine väravakütt Sander Laht

Kuressaare mulluse hooaja üks võtmemängijaid oli kahtlemata Sander Laht, kes tabeli teise poole tiimi eest harvanähtavad 15 väravat kirja sai. Nagu eelnevatest videotest näha, oli Laht muuhulgas otsustava värava autor nii mängudes Levadia kui Kaleviga, kuid tähtsaid tabamusi jäi tema saldosse veelgi. Arvestades, et saarlased lõid hooaja lõpuks kogu tiimi peale 34 väravat, oli Laht oma 15 värava ja 4 resultatiivse sööduga osaline rohkem kui poolte Kuressaare tabamuste juures.