18

07.2022

13:05

Meistriliiga 11. voorus noppisid võidu Flora, Kalev ja Tabasalu

Möödunud nädalavahetusel toimus naiste Meistriliiga 11. voorus kolm kohtumist, kus olid võidukad FC Flora, JK Kalev ja JK Tabasalu.

Soccerneti ülekandemängus kohtusid Sportland Arenal Tallinna Kalev ning Tuleviku ja Suure-Jaani United. Ühendnaiskond läks mängu 17. minutil Teisi Toomsalu väravast juhtima, kuid seejärel sai suurepärase hoo sisse Kalevi ründaja Emma Treiberg, kes avapoolajal sai oma nimele neli tabamust. Lisaks tegi ta skoori teise poolaja esimesel minutil, mis andis Kalevile turvalise eduseisu. Ühendnaiskond vähendas küll 71. minutil läbi Anett Joandi kaotust, kuid lisaminutitel tõi 6:2 seisu tabloole Elisabet Polstjanova. Tabelis on Kalev kolmandal tabelireal 19 punktiga, ühendnaiskond on 5 punktiga seitsmendal positsioonil.

Liigaliider Tallinna Flora võõrustas Lillekülas neljandat kohta hoidvat Pärnu Vaprust. Flora näitas koduväljakul head minekut, kui avapoolaeg võideti 5:0 ning lõpuvile kõlades olid tablool nende 11:1 võidunumbrid. Kohtumise resultatiivseim oli nelja väravaga Lisette Tammik. Kaks tabamust sai kirja Getter Saar ning ühe värava lisasid Kristina Teern, Jaanika Volkov, Anastasia Ivanova ja Mari Liis Lillemäe. Vapruse auvärava autoriks oli Gerli Israel. Flora on tabelis esikohal 33 punktiga, Vaprus on kogunud 16 punkti.

Laupäeval toimunud kohtumises läksid vastamisi tabelinaabrid Tartu Tammeka ja JK Tabasalu. Sepa jalgpallikeskuses peetud mängus hakkas väravaid tulema veerandtunni möödudes. Esmalt viis Anette Salei Tabasalu juhtima, kuid juba järgmisel minutil viigistas Marie Kiivit seisu. Seejärel sai Tabasalu kirja kolm järjestikust väravat, kui kahel korral oli täpne Anne-Grethe Pajuviidik ja ühe värava lisas Natali Sigijane. Avapoolaja lõpus tegi Tammeka eest skoori Kirkeliis Lillemets. Teise kolmveerandtunni jooksul väravaid ei sündinud ja Tabasalu võidunumbrid olid 4:2. Tabasalu on nüüd viiendal kohal kogunud 13 punkti, Tammeka paikneb nende selja taga 10 punktiga.

Saku Sportingu ja Põlva Lootose 11. vooru kohtumine peetakse 28. septembril.