20

05.2019

11:38

Meistriliiga debütandid viigistasid, Pärnu teenis kindla võidu

Naiste Meistriliiga kuuendas voorus mängisid liiga debütandid viiki, Põlva Lootos avas punktiarve ning Pärnu sai kirja suure võidu.

Viljandi kunstmuruväljakul peetud kohtumises läksid vastamisi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond - Saku Sporting, kes tegid 2:2 viigi. Väravaid tuli oodata teise poolajani, kui Eliisabet Pedak viis Sportingu 52. minutil juhtima. Viis minutit hiljem realiseeris Teele Toomsalu penalti ja tõi tabloole viigiseisu. Vahetult enne kohtumise normaalaja lõppu asus ühendnaiskond mängu juhtima, kui värava sai kirja Raneli Sonk. Lõppsõna jäi siiski Sportingule, sest viiendal lisaminutil oli penaltipunktil täpne Pedak. Pildigaleriid kohtumisest näeb Eesti naiste jalgpalli Facebooki lehel.

Põlva FC Lootos sai tabelisse kirja hooaja esimese punkti, kui Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul tehti Tartu Tammekaga 0:0 viik.

Pärnu JK võõrustas Rannastaadioni harjutusväljakul Tartu SK 10 Premiumit ja sai kirja kindla 12:1 võidu. Esimesel poolajal suutis Pärnu lüüa vastastele seitse väravat ning SK 10 vastata ühega. Teise kolmveerandtunni jooksul lisas Pärnu veel viis vastuseta väravat. Mängu resultatiivseim oli Ulrika Tülp kuue tabamusega. Kaks väravat lisasid Ljubov Maksimova ja Anastasija-Grazyna Shcherbachenia, korra olid täpsed Berle Brant ja Sandra Paulberg. SK 10 värava autoriks oli Renita Roopalu.

Tabelis hoiab 18 punktiga esikohta Tallinna FC Flora, kes pidas oma kuuenda vooru kohtumise Tallinna Kaleviga ette aprilli lõpus. Pärnu hoiab 15 punktiga teist kohta ning Kalev on kolmandana kogunud 12 punkti. Neile järgneb seitsme punktiga Saku ja viie punkti peal on nii Tammeka kui ka Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond. SK 10 on kirja saanud kolm punkti ja Lootosel on kaheksandana kirjas üks punkt.