26

11.2023

21:05

Meistriliiga hooaja viimasest voorust lahkus võidupunktidega Tammeka naiskond

Täna, 26. novembril mängiti naiste Meistriliigas hooaja viimase vooru kohtumisi. Kui neli naiskonda lahkus väljakult viigipunktidega, siis Tartu JK Tammeka pani enda taskusse viimased laual olnud kolm võidupunkti.

Vooru avakohtumises leppisid kuuenda Eesti meistritiitli võitnud Tallinna FC Flora ning hõbemedalinaiskond Saku Sporting 2:2 viiki. Flora väravate eest kandsid hoolt Mari Liis Lillemäe ja Lisette Tammik, Sportingu eest oli kahel korral täpne Merily Toom, lüües mõlemad tabamused 11 meetri karistuslöögist.

Tabelinaabrid Viimsi JK ja JK Tabasalu leppisid Sportland Arenal peetud kohtumises 1:1 viigiga. Viimsi suutis kohtumise juhtohjad haarata 30. minutil, kui jala sai valgeks Liis Hell. Eduseisu suudeti hoida 56 minutit - 86. minutil mängis end edukalt löögile Marta Liisa Staalfedt, kes viigitabamusega ka kohtumise lõppseisu otsustas. Hooaja lõpetas Tabasalu viiendal real, kogudes kaheksa võidu, kaheksa viigi ja kümne kaotusega 32 punkti. Positsioon tagapool lõpetanud Viimsi suutis vastased alistada viiel korral, leppida viiki kolmes mängus ning kaotus tuli vastu võtta 18 korral.

Hooajale pandi punkt Tartu Annemõisa jalgpallihallis, kus Tartu JK Tammeka alistas JK Tallina Kalevi 2:0. Kirkeliis Lillemetsa 17. minuti tabamusest juhtima asunud Tammeka näitas head minekut terve kohtumise vältel. Kuigi Kalevil oli oma võimalusi, ei suudetud neid realiseerida ning hoopis Tammeka oli see, kes edu kasvatas – Kreete Õuna tabamuse järel kasvatati edu kaheväravaliseks ning hoiti seda kohtumise lõpuni, sealjuures suudeti enda seljatagune hoida puhas. Kolmanda koha teeninud Tammeka teenis hooajaga 14 võitu, leppis viiel korral viiki ning vastasele alistuti seitsmel korral. Neljandana lõpetanud Tallinna Kalev võidutses 11 kohtumises, jagas kolmes mängus viigipunkti ning vastase paremust tunnistati 12 korral.

Meistriliiga hooaja parimad väravakütid olid Kristina Teern (Tallinna FC Flora, 30 tabamust), Katriin Saulus (Saku Sporting, 23 tabamust), Mari Liis Lillemäe (Tallinna FC Flora, 20 tabamust), Lisette Tammik (Tallinna FC Flora, 20 tabamust) ja Liisa Merisalu (Tartu JK Tammeka, 20 tabamust).

Meistriliiga üleminekuturniiril näitasid parimat minekut Tallinna FC Ararat ja Põlva FC Lootos, kes nelja mängu järel said kirja kaks võitu ja kaks viiki. Teenitud kaheksa punkti kindlustasid naiskondadele järgmiseks hooajaks koha naiste Meistriliigas, jättes Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna kõrgliiga ukse taha.