12

07.2021

17:37

Meistriliigas jäi selja taha väravaterohke voor

Naiste Meistriliiga naasis suvepausilt 10. vooru kohtumistega ning võidupunktid kirjutasid tabelisse FC Flora, Saku Sporting, Pärnu Vaprus ja Tartu Tammeka.

Valitsev meister FC Flora võõrustas Lilleküla harjutusväljakul Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonda. Avapoolaja suutis Flora võita 3:0, kui värava said kirja Valeria Liik, Anastasia Dodeltseva ja Kethy Õunpuu. Teisel kolmveerandtunnil lisas kodunaiskond veel kaks väravat, kui jala sai valgeks vahetusest sekkunud Kristina Teern ja lõppseisu 5:0 vormistas 84. minutil Dodeltseva. Flora on 10 kohtumisega kogunud 28 punkti ning selja taga olevat Saku Sportingut edestatakse vaid 1 punktiga. Ühendnaiskond on pidanud 9 mängu ja hoiab 12 punktiga 5. kohta.

Sporting sai viimati kirja väärtusliku võidu, kui Sportland Arenal peetud mängus alistati lähim jälitaja Tallinna Kalev 4:1. Nii Lisandra Rannasto kui ka Katriin Saulus lõid juba avapoolajal kaks tabamust ning Sporting läks vaheajapausile kindla eduga. Kalevil õnnestus oma auvärav lüüa 86. minutil, kui resultatiivne oli Marie Heleen Lisette Kikkas. Sporting paikneb 27 punktiga 2. tabelireal, Kalev jääb neist kolmandal kohal maha 6 punktiga.

Pärnu Vapruse eest oli meeletus hoos Kristina Bannikova (pildil), kes lõi oma naiskonna 6:0 võidumängus kõik väravad. Avapoolajal saatis Bannikova Lasnamäe Ajaxi võrku kaks palli, kuid teisel kolmveerandtunnil lõi ta vastastele 4 vastuseta väravat. Selle mänguga tõusis Bannikova ka väravalööjate edetabeli tippu, kui nii tema kui ka Lisette Tammik on sel hooajal kirja saanud 10 tabamust. Vaprus hoiab liigatabelis 13 punktiga 4. positsiooni, Ajax ei ole seni ainsana punktiarvet avanud.

Tartu Tammeka tuli välja kaotusseisust ja teenis hooaja teise võidu, kui võõrsil alistati hilistest väravatest Põlva Lootos 2:1. Lootos asus mängu juhtima 28. minutil läbi Ave-Lii Laasi tabamuse. Tammeka suutis seisu viigistada 85. minutil tänu Wanda Prosti väravale ning võidu toonud tabamus sündis lisaminutitel, kui resultatiivne oli Eva-Maria Niit. Tammeka tõusis tänu võidule Lootosega võrdsele pulgale, kui mõlemal naiskonnal on kirjas 7 punkti. Tänu paremale väravate vahele omavahelistes mängudes hoiab Lootos 6. kohta ja Tammeka paikneb 7. positsioonil.