07

06.2020

12:45

Meistriliigas jätkab täiseduga kaks naiskonda

Naiste Meistriliigas peeti eile teise vooru kohtumisi ning kahe vooru järel on kuus punkti kogunud Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev.

Flora alistas koduväljakul Nõmme Kalju 6:0. Avapoolajal suutsid võõrustajad kirja saada ühe tabamuse, kui 21. minutil avas skoori Katrin Loo. Väravasoonele jõudis Flora viimase pooltunniga, kui resultatiivsed olid Kethy Õunpuu, Maarja Saulep, Mari Liis Lillemäe ja kahel korral Loo, vormistades oma kübaratriki 87. minutil.

Kalev võõrustas Soccernet TV kohtumises Tartu Tammekat ning mäng lõppes kodunaiskonna 3:1 võiduga. Vaheajapausile läks Kalev tänu Anett Kadastu ja Ljubov Maksimova tabamustele 2:0 eduseisul. Teise poolaja keskel vähendas Tuuli Tasa värav Tammeka kaotusseisu, kuid 86. minutil otsustas Kadri-Ann Valgeväli tabamus mängu saatuse.

Flora ja Kalevi järel hoiab tabelis kolmandat positsiooni Põlva Lootos, kes on kahe kohtumisega kogunud neli punkti. Avavoorus Saku Sportingut võitnud Lootos tegi laupäeval 0:0 viigi Pärnu Vaprusega. Kohtumise 75. minutil oli Vaprusel suurepärane võimalus juhtima minna, kuid Lootose väravavaht Karina Piirimaa tõrjus Kristina Bannikova penalti. Kohtumise parimaid hetki saab vaadata Vapruse naiskonna Facebooki lehel. Vapruse jaoks oli tegemist esimese punktiga ning kahe vooru järel ollakse kuuendal kohal.

Võiduarve Meistriliigas avas Saku Sporting, kes alistas võõrsil Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna lausa 9:1. Esimene poolaeg võideti 2:0, kuid teisel kolmveerandtunnil löödi seitse väravat. Kübaratriki sai kirja Katriin Saulus, ühe tabamuse lisasid Ulrika Tülp, Merily Toom, Sandra Paulberg, Berle Brant, Kairi Himanen ja Annabel Jäär. Tuleviku ja Suure-Jaani värava autoriks oli Anna-Liisa Joandi. Liigatabelis hoiab Saku neljandat kohta, ühendnaiskond paikneb viiendal tabelireal.