24

08.2024

17:45

Meistriliigas lõi enim väravaid Ararat, Viimsi teenis võidu üleminuti tabamusest

Täna, 24. augustil peetud naiste Meistriliiga 15. voorus võtsid Saku Sporting ja Tallinna FC Flora olulised võidud, samal ajal kui Viimsi JK ja Tallinna FC Ararat tegid edusamme tabeli alumises osas.

Saku Sporting – JK Tabasalu

Esimene tabelinaabrite duell viis vastamisi kolmandal real paikneva Saku Sportingu ning koht eespool asuva JK Tabasalu. Esimene neist alistas vastase tulemusega 2:1 ning vähendas vahe hõbemedalipositsiooniga neljapunktiliseks. Sporting asus kohtumist juhtima juba kohtumise viiendal minutil, kui täpsust näitas Eliise Gertrud Põlluvee. Viigitabamuse vormistas 29. minutil tabloole Anne-Grethe Pajuviidik. Otsustav tabamus sündis 58. minutil, kui Katriin Saulus realiseeris naiskonna teise värava.

Tabasalu on mängitud 16 kohtumise järel 29 punktiga teisel real – liider jääb neist 14 punkti, Sporting, kel on üks kohtumine vähem peetud, nelja silma kaugusele.

Põlva FC Lootos – Tallinna FC Ararat

Voorus lõi enim väravaid Tallinna FC Ararati naiskond, kes oli võõrsil 5:1 üle Põlva FC Lootosest. Esimesel poolajal sahises Lootose võrk kolmel korral: kolmandal minutil viis Ararati juhtima Anastasija Južaninova, teise tabamuse lisas Luiza Ghazaryan ning kolmas värav läks kirja kodunaiskonna omaväravast. Teise kolmveerandtunni esimesel minutil skooris Ararati eest Veronika Asatryan, sellele andis omapoolse vastase Kärt Hüdsi. Kohtumise 81. minutil sai Asatryan kirja enda teise tabamuse ning kirjutas lõpptabloole Ararati kindla neljaväravalise võidu.

Naiskonnad jätkavad samadel positsioonidel, kus vooru eel: Ararat on kogutud 15 silmaga seitsmendal kohal, Lootos, kel on kirjas kaks punkti, on tabeli kaheksas ehk viimane naiskond.

JK Tallinna Kalev – Tallinna FC Flora

Tabeliliider Tallinna FC Flora saatis neljandal kohal paikneva JK Tallinna Kalevi võrku neli vastuseta väravat ning suurendas enda edu lähimate jälitajate ees. Kolmandal minutil viis naiskonna juhtpositsioonile Elisabeth Õispuu, vaheajaks kasvatas Kristina Teern edu kaheväravaliseks. Teisel poolajal näitas täpsust Anastasia Ivanova ning viimane värav läks kirja Kalevi omaväravast.

Flora on 15 mängu järel teeninud 43 punkti, lähim jälitaja, kel on üks kohtumine enam peetud, on 14 punkti kaugusel. Tallinna Kalev jätkab endiselt neljandal tabelireal, kuid vahe eespool oleva Sportinguga kärises viiepunktiliseks.

Tartu JK Tammeka – Viimsi JK

Viimsi JK näitas võõrsilväljakul enda paremust, kui Tartu JK Tammeka alistati teise lisaminuti tabamuse toel 2:1. Vaheajale läksid naiskonnad 1:1 viigiseisul – mõlemad väravad sündisid poolaja lõpuminutitel. Viimsi eduvärava eest kandis hoolt Maite Fernandez De Casadevante Facchin, esimesel lisaminutil viigistas seisu Kirkeliis Lillemets. Kui tundus, et naiskonnad lepivad viigiga, ütles 90+2 minutil enda sõna Gerda Liisa Matson, kes nahkkera võrku virutas ning Viimsile 2:1 võidu kindlustas.

Viimsi võidutulemus hoiab naiskonda endiselt kuuendal positsioonil, kuid vahe koht eespool paikneva Tammekaga vähenes vaid ühele silmale.

Viimsi – Tammeka kohtumine käis käsikäes heategevusüritusega „Roosa jalgpall“, mille tulu läheb rinnavähi vastaseks võitluseks ja ennetamistöö hüvanguks. Iga-aastane heategevusüritus sai alguse 2013. aastal, selle aja jooksul on üritust külastanud tuhanded inimesed ning annetusi on kogutud üle 26 000 euro.

Meistriliiga 16. vooru kohtumised mängitakse 29. ja 31. augustil.

Viimsi teenis Tammeka üle napi võidu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee