30

08.2020

13:15

Meistriliigas noppis võidud esinelik

Laupäeval peetud naiste Meistriliiga 12. voorus teenisid tabelisse võidupunktid esinelikusse kuuluvad FC Flora, Saku Sporting, Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus.

Päeva esimeses mängus alistas tabeliliider Flora koduväljakul Põlva Lootose 6:0. Kohtumise esimene tabamus sündis 11. minutil Lootose omaväravast. Avapoolaja üleminutitel suurendas eduseisu Getter Saar. Teise kolmveerandtunni jooksul sai penaltist värava kirja Katrin Loo. Flora eest tegi eduka debüüdi 15-aastane Kristina Teern, kes sekkus vahetusest 62. minutil. Ründaja sai 14 minutiga kirja kübaratriki, olles resultatiivne 68., 76. ja 82. minutil. Flora jätkab 12 vooru järel täiseduga, Lootos on kuuendal kohal kogunud 13 punkti.

Teisel positsioonil paiknev Saku Sporting teenis veenva 5:0 võidu Nõmme Kalju üle. Juba esimesel minutil jäi Kalju kaotusseisu omaväravast ning avapoolajal sahistasid veel võrku Kairi Himanen, Triin Satsi ja Merily Toom. Teisel kolmveerandtunnil tõi hilisema lõppseisu tabloole Hanna-Lisa Kuslap. Kohtumist saab täispikkuses järele vaadata Soccernet.ee portaalist. Sportingul on selja taga 11 mängu ja sellega on kirja saadud 24 punkti, Kalju paikneb hetkel punktideta kaheksandal kohal.

Tallinna Kalev oli koduväljakul võidukas, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond alistati 4:2. Kohtumise põnev avapoolaeg lõppes viigiseisul. Teisi Toomsalu viis ühendnaiskonna kaheksandal minutil juhtima, kuid kaks minutit hiljem vastas Kalevi poolelt Evelyn Šilina. Võõrustajad haarasid omakorda juhtohjad 16. minutil, kui täpne oli Marie Heleen Lisette Kikkas. Ühendnaiskonnal oli siiski veel oma sõna öelda, kui 44. minutil viigistas Anna-Liisa Joandi penaltist seisu. Teisel poolajal läks Kalev aga oma teed, kui 58. minutil sai jala valgeks Kadri-Ann Valgeväli ja 75. minutil vormistas Kikkas oma teise tabamusega lõppseisu. Kalev jätkab tabelis kolmandal kohal, kui 12 mänguga on kogutud 24 punkti. Ühendnaiskonnal on 11 kohtumisega kirjas 14 punkti, mis annab viienda positsiooni.

Pärnu Vaprus näitas head minekut, kui Rannastaadionil toimunud kohtumises saadi 4:1 võit kirja Tartu Tammeka üle. Avapoolajaks juhtis kodunaiskond Anastasija Shcherbachenia väravate toel kohtumist 2:0 ning 64. minutiks vormistas valgevenelanna oma kübaratriki. Mängu 72. minutil lõi Vapruse neljanda tabamuse vahetusest sekkunud Laura Usta. Tammeka sai oma auvärava kirja 83. minutil, kui täpne oli Kreete Õun.

Pildil: Tabeli kaks esimest ehk Flora ja Sporting 12. voorus ei vääratanud. Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee