17

04.2021

22:04

Meistriliigas olid võidukad Sporting, Flora, Tammeka ja Kalev

Naiste Meistriliiga 2. voorus peeti väravaterohkeid kohtumisi, kui võidupunktid kirjutasid tabelisse Saku Sporting, Tallinna FC Flora, Tartu JK Tammeka ja JK Tallinna Kalev.

Möödunud aastal pronksmedalid teeninud Saku Sporting alistas koduväljakul Pärnu Vapruse 4:1. Avapoolajal lõi Saku naiskond kolm väravat, kui resultatiivsed olid Kairi Himanen, Triin Satsi ja Grete Daut. Anastasija Shcherbachenia penalti vähendas 41. minutil küll Vapruse kaotusseisu, kuid teisel poolajal tõi Ulrika Tülp tabloole lõppseisu. Sporting on kaks kohtumist läbinud täiseduga ja hoiab tabelis teist kohta, Vaprusel on neljandal positsioonil kirjas kolm punkti.

Viljandi kunstmuruväljakul korraldasid väravatesaju mullune meister FC Flora ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond. Esimesel poolajal suutis Flora Getter Saare kübaratrikist ja Anastasia Ivanova väravast 4:0 ette minna, kuid avapoolaja üleminutitel lõi Teisi Toomsalu ühe tagasi. Toomsalu sahistas võrku ka teise kolmveerandtunni alguses. Seejärel lõid mõlemad naiskonnad kordamööda veel kaks väravat, kui täpsed olid Lisette Tammik, Anna-Liisa Joandi, Jaanika Volkov ja Katarina Põldur. Lõpuvile kõlades olid tablool Flora 6:4 võidunumbrid. Liigatabelis hoiab Flora kuue punktiga esikohta, ühendnaiskond on hetkel punktideta kuuendal positsioonil.

Tartu Tammeka sai kirja hooaja esimese võidu, kui võõrsil alistati Lasnamäe Ajax 3:1. Skoori avas kuuendal minutil Rahel Repkin ning 48. minutil viis Kirkeliis Lillemets Tammeka naiskonna kahe väravaga juhtima. Liisi Kalinina tõi oma tabamusega 59. minutil Ajaxi mängu tagasi, kuid mõned minutid enne normaalaja lõppu lõi Lillemets oma teise ja Tammeka kolmanda värava. Tartu naiskond hoiab kolme punktiga viiendat positsiooni, Ajaxil on kaheksandal kohal veel punktiarve avamata.

Päeva viimases kohtumises oli Tallinna Kalev 3:1 skooriga üle Põlva Lootosest. Võõrsil mänginud Lootos suutis küll avapoolaja Kristin Kukli väravast võita, kuid teisel kolmveerandtunnil said jala valgeks Loore Lehtmets, Emma Treiberg ja Eret Elen Viidakas, kindlustades Kalevile hooaja teise võidu. Tabelis hoiab Tallinna naiskond kolmandat kohta, Lootos veel punkte kirja saanud pole ning on seitsmendal positsioonil.