29

08.2010

18:26

Meistriliigas on enne viimast ringi kõik lahtine

Eesti jalgpalli Meistriliigas on enne viimast ringi väga põnev seis: heitlus käib nii meistritiitli, medalikoha kui ka püsimajäämise nimel.

Liidril FC Floral on koos 66 ja tiitlikaitsjal FC Levadial ühe enam peetud mänguga 64 punkti, järgnevad Narva Trans (55 punkti), Nõmme Kalju (45) ja Sillamäe Kalev (45). 6. kohta hoiab 33 punktiga Tartu Tammeka, Viljandi Tulevikul on kogutud 21, Kohtla-Järve Lootusel ja FC Kuressaarel 17 ning Paide Linnameeskonnal 14 punkti. Liigast kukub otse välja üks meeskond, eelviimaseks jäänud klubi peab üleminekumänge.

Eilses voorus sai olulise võidu Flora, alistades võõrsil tulemusega 5:2 Sillamäe Kalevi. Mängu parimaks tunnistati Valeri Minkenen, lisaks pääsesid vooru sümboolsesse koosseisu ka kahe värava autor Nikolai Mašitšev ja kaitsja Markus Jürgenson.

Konstantin Nahk oli ainuke levadialane, kes sümboolsesse koosseisu mahtus. Foto: Catherine Kõrtsmik

FC Kuressaare teenis tabeliseisu vaadates samuti väga olulised 3 punkti, kui koduväljakul saadi 3:2 jagu Tartu JK Tammekast. Kohtumise parimaks valiti Martti Pukk, kes teenis koos äärekaitsja Jaanus Kaasikuga koha sümboolses koosseisus.

Nõmme JK Kalju sai kodusel Hiiu staadionil 3:0 võidu Viljandi JK Tuleviku üle, seejuures löödi kaks väravat pärast Tanel Võtti eemaldamist. Kalju parimaks hinnati Sergei Terehhov.

Tabeli viimane Paide Linnameeskond asus koduväljakul Kohtla-Järve FC Lootuse vastu küll kiirelt 1:0 juhtima, kuid Lootus viigistas vaid kolm minutit hiljem. Lõppseis 1:1 jätab Paide võistkonna Kuressaarest ja Kohtla-Järvest endiselt kolme punkti kaugusele. Paide parimaks valiti Urmas Rooba, Kohtla-Järve poolelt tunnistati parimaks Aleksandr Zahharenkov.

Vooru telemängus oli tiitlikaitsja Levadial Narva Transi vastu mitmeid väravavõimalusi, kuid sihile jõuti 78. minutil tänu Tarmo Neemelole. Transil oli aga suur üllatus varuks: duubelvõistkonnas palliv ja 73. minutil vahetusest sekkunud Eero Eessaar lõi 89. minutil kauni värava, mis tagas Transile viigi ning Eessaarele endale mängu parima tiitli ja pääsu sümboolsesse koosseisu koos väravavaht Modestas Stonysega. Levadia poolel valiti mängu parimaks Konstantin Nahk.

Meistriliiga sümboolne koosseis koosneb väravavahist, neljast kaitsemängijast, neljast poolkaitsjast, kahest ründajast ja peatreenerist. Sümboolne koosseis koostatakse esmajoones vooru telemängu põhjal, kuid valikusse pääsevad ka igal mängul kohtumise parimaks mängijaks valitud pallurid. Mängijate positsioon sümboolses koosseisus võib olla erinev vastavas voorus oma koduklubi eest mängitud positsioonist.

Meistriliiga XXVII vooru sümboolne koosseis:

Väravavaht: Modestas Stonys (Narva JK Trans)

Kaitsjad: Jaanus Kaasik (FC Kuressaare), Aleksandr Zahharenkov (Kohtla-Järve FC Lootus), Urmas Rooba (Paide Linnameeskond), Markus Jürgenson (Tallinna FC Flora)

Poolkaitsjad: Sergei Terehhov (Nõmme JK Kalju), Konstantin Nahk (Tallinna FC Levadia), Valeri Minkenen (Tallinna FC Flora), Nikolai Mašitšev (Tallinna FC Flora)

Ründajad: Eero Eessaar (Narva JK Trans), Martti Pukk (FC Kuressaare)

Peatreener: Sergei Zamogilnõi (FC Kuressaare)

Meistriliiga XXVII vooru tulemused:
FC Kuressaare – Tartu JK Tammeka 3:2 (65. Alari Tovstik, 68. Dmitri Skiperski, 78. Martti Pukk - 47. Siim Tenno, 89. Martin Haljak)
JK Sillamäe Kalev – Tallinna FC Flora 2:5 (71. Alekandr Kulik, 86. pen. Alexey Naumov - 2. Nikolai Mašitšev, 8., 70. Valeri Minkenen, 24. Sergei Mošnikov, 57. Karl Palatu)
Nõmme JK Kalju – Viljandi JK Tulevik 3:0 (35. Dmitri Kovtunovitš, 54. Sergei Terehhov, 90. Aleks Mones. Eemaldamine: 43. Tanel Võtti)
Paide Linnameeskond – Kohtla-Järve FC Lootus 1:1 (11. Lauri Varendi - 14. Vassili Kulik. Eemaldamine: 72. Khampash Abdurashidov)
Tallinna FC Levadia – Narva JK Trans 1:1 (78. Tarmo Neemelo - 89. Eero Eessaar)

Meistriliiga XXVIII voor - laupäev, 11. september:
kell 14:00 Kohtla-Järve FC Lootus - Paide Linnameeskond, Kohtla-Järve Spordikeskuse staadion (Spordi 4, Kohtla-Järve)
kell 14:00 Tartu JK Tammeka - FC Kuressaare, Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
kell 14:00 Viljandi JK Tulevik - Nõmme JK Kalju, Viljandi linnastaadion (Ranna pst. 6, Viljandi)
kell 14:00 Narva JK Trans - Tallinna FC Levadia, Narva Kreenholmi staadion (26. Juuli tn 4, Narva)
kell 17:00 TV Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev, A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)