14

10.2019

15:03

Meistriliigas rohkelt viike, ühendnaiskond kindlustas püsimajäämise

Naiste Meistriliiga eelviimases voorus lõppesid kolm mängu viigilise tulemusega, Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond kindlustas tänu võidule endale koha kõrgliigas ka järgmiseks aastaks.

Raeküla staadionil toimunud tabeliliidrite kohtumises tegid Pärnu JK ja Tallinna FC Flora naiskonnad 1:1 viigi. Pärnu asus koduväljakul mängu juhtima 10. minutil, kui täpne oli Ulrika Tülp. Flora pääses kaotusest mängu normaalaja viimasel minutil tänu Katrin Loo väravale.

Viigi mängisid välja ka teised esineliku naiskonnad, kui Saku Sporting ja JK Tallinna Kalev lõid kumbki ühe värava. Kohtumise skoori avas Saku poolelt üheksandal minutil Eliisabet Pedak. Kalev jõudis viigini 26. minutil, kui jala sai valgeks Emma Treiberg.

JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN teenis koduväljakul tähtsa võidu, kui Tartu SK 10 Premium alistati 2:0. Võitjate poolelt olid avapoolajal resultatiivsed Teisi Toomsalu ja Gerda Johanna Leichter. Tänu sellele tulemusele säilitas ühendnaiskond endale koha liigas ka järgmiseks aastaks, sest koht esikuuikus on kindlustatud. SK 10 lõpetab hooaja kaheksandal kohal, mis tähendab, et järgmiseks aastaks langetakse aste madalamale.

Hetkel on lahtine, kes naiskondadest lõpetab seitsmendal tabelireal ehk peab Meistriliigas jätkamiseks pidama üleminekumänge. Selle vältimiseks käib heitlus Tartu JK Tammeka ja Põlva FC Lootose vahel, kes viimati tegid omavahel 1:1 viigi. Tammeka asus küll kohtumist 23. minutil juhtima, kui värava autoriks oli Eva-Maria Niit, kuid 52. minutil viigistas Kristin Kukli mänguseisu. Üks voor enne hooaja lõppu hoiab Tammeka 19 punktiga kuuendat kohta ning Lootos jääb koht allpool maha kahe punktiga.

Esinelik peab oma viimase vooru kohtumised 19. oktoobril, kui FC Flora võõrustab Saku Sportingut ja Pärnu JK sõidab külla Tallinna Kalevile. Tabeli teise poole naiskondadel ootab viimane mäng ees 2. novembril, kui ühendnaiskond kohtub Tammekaga ning Põlva võõrustab SK 10 Premiumit.