19

10.2020

20:09

Meistriliigas said selgeks alumise poole kohad

Naiste Meistriliigas olid möödunud nädala lõpus võistlustules kõik kaheksa naiskonda ning liigatabelis said selgeks kohad viiendast kuni kaheksandani.

Reede õhtul oli kavas kaks kohtumist, kui tabeliliider FC Flora läks vastamisi Tallinna Kaleviga. Koduväljakul mänginud Kalev asus mängu juhtima kaheksandal minutil, kui värava sai kirja Evelyn Šilina. Kolm minutit hiljem oli tablool viigiseis tänu Getter Saare tabamusele. Avapoolajal said mõlemad naiskonnad kirja veel ühe värava, kui 32. minutil realiseeris penalti Anett Kadastu ja üleminutitel oli täpne taas Saar. Teise kolmveerandtunni jooksul sai esialgu oma mängu paremini käima Flora, kui Katrin Loo ja Kristiina Tulluse tabamused viisid valitseva meistri 4:2 ette. Kalev siiski alla ei vandunud ning viimase kümne minutiga pöörati kaotusseis 4:4 viigiks, kui esmalt tegi skoori Emma Treiberg ja üleminutitel tõi karistuslöögist lõppseisu tabloole Šilina. Möödunud voorus meistritiitli kindlustanud Flora on 18 kohtumisega kogunud 50 punkti. Kalev on kolmandal tabelireal 31 punktiga.

Tartu Tammeka sai kirja hooaja suurima võidu, kui koduväljakul alistati 5:0 Nõmme Kalju. Avapoolajal sai kaks väravat kirja Eva-Maria Niit ning ühe lisas Hanna Rästa. Teisel kolmveerandtunnil oli esmalt täpne Triin Ojasaar ning 67. minutil oli viimase tabamuse autor Rästa. Kaks vooru enne hooaja lõppu on ka selge, et Kalju langeb järgmiseks hooajaks Meistriliigast välja ning Tammeka lõpetab seitsmenda ehk üleminekumängudele viiva kohaga.

Laupäeval olid võistlustules esineliku naiskonnad Pärnu Vaprus ja Saku Sporting ning Saku staadionil toimunud kohtumises teenis 2:1 võidu Vaprus. Avavärav sündis kolmandal minutil, kui Kristina Bannikova söödu realiseeris Anastasija Shcherbachenia. Teise tabamuse sai Valgevene koondislane kirja 32. minutil, kui realiseeris karistuslöögi. Mõned minutid enne normaalaja lõppu vähendas Kairi Himanen Sportingu kaotusseisu, kuid enamaks hoogu ei jätkunud ja Vaprus teenis kolm punkti. Tabelis hoiab Sporting teist kohta, kui Kalevit edestatakse nelja punktiga ning neljandal kohal olevat Vaprust kümne punktiga.

Päeva teises kohtumises näitas head minekut Põlva Lootos, kui koduväljakul alistati Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond 7:1. Nelja väravaga oli resultatiivseim Kärt Hüdsi. Kaks tabamust lisas Kristin Kukli ja ühe lisas Ita Lillo. Ühendnaiskonna auvärava eest hoolitses Teisi Toomsalu. Lootos kindlustas endale viienda koha, ühendnaiskond lõpetab hooaja kuuenda kohaga.