29

07.2019

10:56

Meistriliigas võidud Kalevile, Põlvale ja Sakule

Laupäeval peeti kolm kohtumist naiste Meistriliigas ning võidupunktid said kirja JK Tallinna Kalev, Põlva FC Lootos ja Saku Sporting.

Lõuna-Eesti vastasseisus tõmbas pikema õlekõrre Põlva Lootos, kes alistas võõrsil Tartu SK 10 Premiumi 3:1. Kambja staadionil toimunud mängus jäi Lootos 13. minutil kaotusseisu, kui SK 10 poolt tegi skoori Renita Roopalu. Lootos tegi tagasituleku teisel poolajal. Esmalt viigistas 60. minutil seisu Ave-Lii Laas ning seitse minutit hiljem asus Põlva Kristin Kukli väravast juhtima. Lõppseisu vormistas 74. minutil Laas penaltist. Liigatabelis vahetasid naiskonnad kohad, kui Lootos tõusis seitsmendaks ning langetas SK 10 kaheksandale positsioonile.

Tabelis kolmandat kohta hoidev Tallinna Kalev pidi nägema kõvasti vaeva, et Viljandist võiduga naasta. Mängu ainuke värav sündis avapoolaja lõpus, kui Kalevi poolelt oli penaltipunktil täpne Jana Pipar (pildil) ning kindlustas JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna vastu 1:0 võidu. Kalev on kolmandal positsioonil 24 punktiga, ühendnaiskond on kuuendana kogunud kaheksa punkti.

Saku Sportingu ja Tartu JK Tammeka vahelises kohtumises löödi avavärav juba esimesel minutil, kui selle sai oma nimele Kaire Palmaru. Tammeka suutis avapoolajal küll läbi Daisy Toimi tabamuse viigistada, kuid teisel kolmveerandtunnil läks Saku oma teed. Värava said kirja Eliisabet Pedak, Keiti Kruusmann, Katariina Vardja ja Grete Daut ning Sporting teenis 5:1 võidu. Saku kindlustas võiduga oma neljandat kohta, Tammeka asub viiendal tabelireal, kuid jääb Sportingust maha viie punktiga.