09

05.2021

17:04

Meistriliigas võidutsesid Lootos, Flora ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond

Eile, 8. mail mängiti naiste Meistriliigas 5. vooru kohtumisi. Võidu teenisid JK Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond, Põlva FC Lootos ja Tallinna FC Flora.

JK Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond sõitis külla liiga uustulnukale Lasnamäe FC Ajaxile. Ajax, kelle punktiarve on veel avamata, läks kohtumist 17. minutil Liisi Kalinina tabamusest juhtima. Eduseisu hoiti 76. minutini, kui ühendnaiskonna eest skooris Teisi Toomsalu. Toomsalu realiseeris minut enne normaalaja lõppu ka penalti ning ühendnaiskond sai kirja 2:1 võidu. Viljandi pallurid tõusid kohtumise järel liigatabelis neljandaks, Ajax jätkab viimasel tabelireal.

Samal ajal pandi pall mängu ka Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmurul, kus Tartu JK Tammeka võõrustas Põlva FC Lootost. Põlva asus Ave-Lii Laasi tabamusest kohtumist juhtima 24. minutil ning poolajapausile mindi 1:0 eduseisuga. Teise poolaja alguses viis Tammeka viigiseisule Marie Kiivit, ent mängu lõppseisu vormistasid siiski Põlva naised, kui täpsed olid Kärt Hüdsi ning avavärava autor Ave-Lii Laas. 3:1 võit ning kolm võidupunkti tõstsid Lootose tabelis kuuendale kohale, Tammeka jätkab nende kannul seitsmendana.

Mängupäev lõpetati Sportland Arenal, kus valitsev meister Flora teenis Pärnu Vapruse naiskonna üle 4:1 võidu. Kohtumist asuti Kristina Teerni tabamusest juhtima juba 3. minutil ning 1:0 seisuga mindi ka vaheajale. Teise poolaja alguses tegi Lisette Tammik Flora eduseisu kaheväravaliseks. 66. minutil sai Vapruse poolelt jala valgeks ka kapten Marve Bessmertnõi, ent 10 minuti jooksul oli Flora täpne veel kahel korral: kohtumise teise värava sai kirja Tammik ning lõppseisu vormistas Helina Tarkmeel. Mängu järel asub Flora 13 punktiga teisel kohal, Vaprus hoiab 6 punktiga viiendat kohta.