23

04.2011

19:48

Minkenen ja Anier viisid Flora Transi vastu võidule

Marko Meeritsa tõrjete toel pinnal püsinud FC Flora võttis Narvast kohaliku Transi üle 2:0 võidu ja jätkab tabeliliidrina.

Esimeselt tänavuselt kodumängult Kreenholmi staadionilt noruspäi lahkunud Transil ei olnud süüdistada muud kui ennast, sest avapoolaja arvukate võimaluste mitterealiseerimine maksis lõpuks valusalt kätte.

Maksim Gruznovi, Marius Bezykornovase, Maksim Bazjukini ja Aleksandrs Cekulajevsi löökidest Meeritsa valvatud väravale turmtuld andnud Trans püsis vaheajaks kuival. U-19 koondislane Meerits lihtsalt suutis end iga Transi ürituse ja värava vahele sättida.

Martin Reimi õpetused poolajal tasusid end ära ja Flora muutus hoobilt ohtlikumaks. Transi ründeteravusele mõjus pärssivalt esimesel poolajal silma paistnud, kuid teise alguseks väsinud Gruznovi välja vahetamine Sergei Kazakovi vastu.

Murrang saabus mängu 73. minutil, kui Sergei Leontovitš tõmbas oma karistusalas maha Flora kaitsja Markus Jürgensoni ning kohtunik Eiko Saar penaltipunktile vilistas. Valeri Minkenen prõmmis palli paremasse ristnurka, viies Flora 1:0 juhtima.

“Narva number kümme (tegelikult nr 11 Leontovitš – toim) elas mul kätega seljas, kuigi kohtunik oli just enne öelnud, et käed tuleb ära võtta,” rääkis Jürgenson olukorra lahti.

Viimase naela Narva kirstu lõi 14 minutit hiljem Henri Anier. Rauno Alliku löögi tõrjus Transi väravavaht Dmitri Viljatšinov enda ette, Anier mängis kaitsjast mööda ja lõi parema jala välisküljega palli võrku.

Liidrina 20 punkti teeninud Flora läheb järgmisel laupäeval avaringi viimases matšis kodus vastamisi FC Viljandiga, Trans sõidab külla Sillamäe Kalevile. Mõlema kohtumise algusaeg on kell 17.00.

23. aprillil kell 14:00 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS - TALLINNA FC FLORA  0:2 (0:0)