28

09.2022

21:38

Nädalasisestes Meistriliiga kohtumistes noppisid punkte Sporting ja Tammeka

Kolmapäeva õhtul peeti naiste Meistriliigas kaks edasi lükatud mängu, kui võidu said kirja Saku Sporting ja Tartu Tammeka.

Koduväljakul mänginud Saku naiskond näitas kindlat minekut, kui Põlva FC Lootos alistati 5:0. Juba esimeste minutitega pöörati mäng enda kasuks, kui Katriin Sauluse ja Lisandra Rannasto väravad tegid kuuendaks minutiks seisuks 2:0. Avapoolajal oli veel täpne Emma Treiberg, kes hoiab nüüd 30 tabamusega väravaküttide edetabelis esikohta. Teise kolmveerandtunni jooksul tegid skoori ka Anna Mariin Juksar ja Riin Satsi. Sportingul on 20 mänguga kogunenud 45 punkti, millega hoitakse kindlalt teist positsiooni, Lootos asub kaheksa punktiga eelviimasel tabelireal.

Tartu Tammeka sai võõrsil kirja väärtusliku võidu, kui Pärnu Vaprus alistati 4:2. Kohtumise avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga, kui Kirkeliis Lillemets avas 27. minutil Tammeka poolelt skoori ning 44. minutil oli Vapruse eest täpne Kristina Bannikova. Teisel poolajal rebis Tammeka ennast vastastest kaugemale, kui skoori tegi Renate-Ly Mehevets, teise tabamuse sai kirja Lillemets ja penalti realiseeris Aleksandra Orlova. Lisaminutitel vähendas Bannikova penaltist kodunaiskonna kaotusseisu, ent Tammeka võõtis võidupunktid siiski endaga Tartusse kaasa.

See tulemus tähendab, et üks voor enne tabeli poolitamist tõusis Tammeka neljandale kohale, kui kahe punktiga edestatakse JK Tabasalu. Samad naiskonnad lähevad vastamisi laupäeval otsustavas kohtumises, kus selgub, kes jätkab mängudega ülemises nelikus ja kes tabeli alumises pooles. Vaprus hoiab jätkuvalt 17 punktiga kuuendat kohta.