06

03.2023

16:25

Nädalavahetusel löödi naiste Taliturniiril 23 väravat

Traditsiooniline hooajaks ettevalmistav naiste Taliturniir on jõudmas lõpusirgele. Möödunud nädalavahetusel peeti kolm kohtumist, mille peale löödi kokku lausa 23 väravat.

Laupäeval, 4. märtsil läksid Viljandi Männimäe jalgpallihallis B-turniiril vastamisi mullune Meistriliiga seitsmes Põlva FC Lootos ja värskelt kõrgliigasse tõusnud Viimsi JK. Kahe peale lõid naiskonnad kokku kümme väravat, kui mäng lõppes 5:5 viigiga. Viimsi resultatiivseim mängija oli Jana Ahven, kes sai jala valgeks kolmel korral, vastasleeris vormistas kübaratriki ründaja Kärt Hüdsi.

Samal päeval kohtusid A-turniiril Meistriliiga mullused hõbe- ja pronksmedalist Saku Sporting ja JK Tallinna Kalev. Sporting vastasele võimalust ei jätnud, kui 32. minutil viis naiskonna penaltist juhtima Katriin Saulus ning teisel poolajal tõid kaheväravalise edu tabloole Riin Satsi ja Grete Daut. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning mäng lõppes Sportingu 3:0 võiduga.

Pühapäeval, 5. märtsil näitas Tartu JK Tammeka suurepärast minekut, kui Pärnu JK Vaprus alistati 8:2. Tammeka ridadest sai jala valgeks viis erinevat mängijat, resultatiivseim oli neist Liisa Merisalu, kes saatis palli pärnakate võrku neljal korral. Vapruse tabamuste eest kandsid hoolt Jane Mirjam ja Teele Vespere.

Naiste Taliturniiri A-turniiril osaleb möödunud hooaja Meistriliiga esinelik: Tallinna FC Flora, Saku Sporting, JK Tallinna Kalev ja JK Tabasalu. B-turniiril on võistlustules mullu tabeli teises pooles lõpetanud Tartu JK Tammeka, Pärnu JK Vaprus, Põlva FC Lootos ning tänavuseks hooajaks Meistriliigasse tõusnud Viimsi JK. Taliturniiril turniiritabelit ei peeta ja üldvõitjat ei selgitata.