26

05.2020

10:10

Nädalavahetusel pandi pall mängu madalamates liigades

Lõppenud nädalavahetusel pandi pall mängu meistrivõistluste II ja madalamates liigades. Esimestel päevadel ei käinud väljakul kõigest kuus meeskonda, nii et üle Eesti peeti II ja madalamates liigades kokku lausa 46 kohtumist.

II liigas, kus mõlemas tsoonis pallib 14 meeskonda, peeti seega esimeste päevadega kokku 14 matši. Lääne/lõuna piirkonnas nähti ka üheksa ja seitsme väravaga matše, kuid suurima võidu noppis hoopis Tallinna JK Piraaja, kes oli 4:0 parem Pärnu JK Vapruse duublist. Piraaja kaks esimest väravad tulid penaltitest, kui realiseerijaks oli Juhan Jograf Siim.

Meelelahutuslikus kohtumises alistas Raasiku FC Joker 6:3 Raplamaa JK. Mängus nähti lausa kolme penaltit, millest vaid esimene suudeti realiseerida, kui Teet Kallaste viis Raplamaa juhtima. Raasiku võitis avapoolaja 2:1 ning pärast Raplamaa viigiväravat mindi teisel poolajal oma teed. Kohtumise viimastel minutitel suutsid mõlemad väravavahid ühe penalti tõrjuda. Raasiku poolt tegid kahel korral skoori Ergo Teino ja Markko Kudu.

Väravatega ei jäänud võlgu ka Põhja-Sakala ja Pärnu JK Poseidoni meeskonnad. Nii esimesel kui ka teisel poolajal võõrsil eduseisu haaranud JK Poseidon pidi lõpuks tunnistama Põhja-Sakala 5:2 paremust. Põhja-Sakala poolt suutis kahel korral mänguseisu viigistada Margus Teras, juhtvärava lõi Margo Lepik ning kohtumise lõpus oli kahel korral täpne Riho Domberg, kes oma esimese tabamuse sepistas penaltist.

Põnevust jagus ka teistesse II liiga kohtumistesse - Paide Linnameeskond III tuli Sportland Arenal välja 0:2 kaotusseisust ja alistas Saue JK tulemusega 3:2. Stefan Kuld lõi seitsmendal minutil avapoolaja ainsa värava ning külaliste eduseisu kahekordistas 58. minutil Peeter Seppel, kuid seejärel leidis madalamate liiga üks hinnatumaid meeskondi uue käigu ning Sander Rõivassepa tabamus 64. minutil tõi Paide ühe värava kaugusele. Lauri Varendi suutis 74. minutil viigistada ja kolm minutit hiljem lõi kohtumise võiduvärava Carl Tubarik (pildil vasakul). Rene Puhke jättis teise kollase kaardi järel Paide enam kui kümneks minutiks arvulisse vähemusse, kuid sellest hoolimata suutis Linnameeskond III kolm punkti tabelisse kirjutada.

Sama kaasahaaravaks võis pidada ka Harju JK Laagri - FC Flora U19 kohtumist, mis lõppes Laagris kodumeeskonna 3:2 võiduga. Mullu veel Premium liigas pallinud Andre Järva viis kodumeeskonna avapoolajal juhtima ning esimest vastust oodati 71. minutini, mil Georg Ander Sild realiseeris penalti. Ken-Glaid Nool viis Harju JK Laagri mõned minutid hiljem taas juhtima, kuid Tristan Saupõld suutis 85. minutil taas viigistada. Dramaatilise kohtumise esimesel lisaminutil kinkis Laagrile võidu Indrek Põder.

FC Kuressaare duubelmeeskond tuli võõrsil välja 0:1 kaotusseisust ja alistas tänu Maarek Suursaare kahele tabamusele 60. ja 64. minutil Viimsi JK 2:1. Viljandi JK Tulevik U21 oli kodus avapoolaja väravatest 3:0 parem FC Kosest. Johannes Metsmaa kahele tabamusele lisas ühe vigastuse järel vormi koguv Kaimar Saag, kes sai järgmisel päeval 13 minutit kirja ka Premium liigas.

Põhja/ida tsoonis oli Tallinna JK Legioni duubelmeeskond Tartu JK Tammeka III võistkonnast üle 6:1 ning lisaks oli veel kolm kolmeväravalist võitu - JK Järve U21 alistas Maardu Linnameeskonna duubli 4:1 ning Tartu Helios ja Trans U21 said 3:0 võidud vastavalt JK Volta ja JK Welco II üle. Jõgeva Wolves oli koduväljakul 2:0 parem Sillamäe Kalevist ning FC Tallinn alistas Albert Taari avapoolaja lõpus löödud penaltist 1:0 FCI Tallinna. Lasnamäel toimunud FC Ajaxi - Jõgeva SK Noorus-96 kohtumine lõppes 2:2 viigiga.

III liiga põhja tsoonis ei andnud vastasele armu Lilleküla JK Retro, kes alistas Dmitriy Skiperskiy nelja tabamuse toel 9:0 Tallinna JK Dünamo. FC Hell Hunt läks Jaan Sinka väravatest Sakus 12. minutiks kohtumist Sportingu vastu 2:0 juhtima ning kirjutas lõpuks tabelisse 4:2 võidu. FC Zapoos oli avapoolaja tabamustest 4:0 parem Rumori Calciost ning KSK FC Štrommi oli Wismari staadionil 2:1 parem FC Toompeast. Kohtumise esimest väravat oodati 74 minutit ning Štrommi mõlemad väravad kirjutati Roman Sirotkini nimele.

Lõuna tsoonis löödi üheksa väravat lausa kahes mängus. FC Tarvastu ja Tõrva ÜM oli tänu Ants Palumaa neljale tabamusele 8:1 parem Äksi Wolvesist ning FC Vastseliina alistas 5:4 Tartu JK Welco X võistkonna. Kolmandas tsooni pühapäevases kohtumises mängis FC Otepää 5:1 üle Tartu FC TRT77 võistkonna. Laupäeval alistas Valga FC Warrior võõrsil 3:2 FC Elva duubli, SK Imavere alistas võõrsil 0:1 kaotusseisust 6:1 Tartu FC Heliose duubli ning Tartu JK Tammeka IV võitis Sepa jalgpallikeskuses 3:1 Põlva FC Lootost, kuigi 6. minutist mängiti arvulises vähemuses.

Ida piirkonnas peeti laupäeval üks kohtumine, kui kodus avapoolaja 0:1 kaotanud Tartu Kalev alistas Türi Ganvixi 3:1. Pühapäeval tegid Jõhvi FC Phoenix - Anija JK 2:2 viigi, Tarva duubel mängis võõrsil 4:0 üle Järva-Jaani ning vägeva mängu tegi JK Loo, kes pärast 0:2 lõppenud avapoolaega võitis 3:2 Kohtla-Järve JK Järve III võistkonda.

Lääne piirkonnas lõppes vaid üks mäng enama kui üheväravalise võiduga, kui JK Tabasalu duubelmeeskond alistas võõrsil 3:0 Keila duubli. JK Volta duubel tuli välja kaotusseisust ja alistas JK Legioni III võistkonna 2:1, sama saavutuse ja tulemusega sai kodus hakkama Märjamaa Kompanii, kes mängis 2:1 üle Pärnu Jalgpalliklubi duubli. Pühapäeval nähti kahes mängus kokku kõigest kolme väravat, kui Andris Valk lõi ainsa tabamuse FC Hiiumaa 1:0 võidumängus FC Pocarri vastu ning JK Kernu Kadakas - Rummu Dünamo tegid 1:1 viigi.

IV liigas peeti erinevates tsoonides kokku 13 kohtumist. Nii põhja kui ka ida tsoonis võideti üks kohtumine tulemusega 6:0, kuid samas peeti arvukalt tasavägiseid kohtumisi. Ainsana viigiga lõppenud mäng toimus Tallinnas Nike Arenal, kus Pärnu JK Poseidoni duubelmeeskond viigistas põhja tsooni mängus 2:2 FC Soccernetiga. Poseidoni viis kahel korral juhtima Ülari Tohver, kuid Soccernetil oli mõlemal korral vastus olemas, kui jala said valgeks Taavi Viik (penaltist) ja Raimo Nõu. Maarjamäe FC IGI alistas 6:0 FC Kose II, FC Tallinna Wolves oli 3:1 parem Rumori Calcio duublist ning FC Aruküla alistas 4:1 Tallinna JK Piraaja.

Lõuna piirkonnas lõppesid kohtumised külalismeeskondade võitudega. FC Lelle vandus 1:2 alla Viljandi JK Tuleviku III meeskonnale, Lasnamäe FC Ajax tunnistas Kristjan Kuldmägi ja Priit Jõeääre tabamustest SK Illi ja Jõgeva SK Noorus-96 ÜM 2:0 paremust ning Kristiine JK jäi FC Teleiosele alla 0:1. Teleiose võiduvärava lõi 56. minutil Andreas Jass Valdaru.

Lääne tsoonis oli FC Olympic Olybet 4:0 parem FC Eston Villa duublist ja Tallinna FC Reaal jäi 2:3 alla Rummu Dünamo duubelmeeskonnale. Eile õhtul tuli Läänemaa JK Haapsalu välja 0:1 kaotusseisust ja alistas kohalikul kunstmuruväljakul Tallinna Auguri 3:1

Ida tsoonis oli SC ReUnited 6:0 parem JK Loo duublist, FC TransferWise alistas 5:1 JK Jalgpallihaigla ning Viimsi Lõvid olid Mario Jelle väravast 1:0 üle JK Kuusalu Kalevist.