07

03.2022

17:44

Nädalavahetusel peeti kohtumisi naiste karikavõistlustel ja Taliturniiril

Möödunud nädalavahetusel olid mitmed naiskonnad võistlustules, kui mängud toimusid nii karikavõistlustel kui ka Taliturniiril.

Mullu jäid koroonaviiruse leviku tõttu pidamata mitmed karikavõistluste kaheksandikfinaalid, mis lükkusid edasi selle aastanumbri sisse. Laupäeval selgus kaks võistkonda, kes kindlustasid koha veerandfinaalides. Eelmisel hooajal Meistriliigas viienda koha teeninud Põlva FC Lootos võõrustas koduväljakul Tallinna FC Flora II naiskonda ja sai kirja 5:0 võidu. Avapoolaja lõpuks oli Lootos suutnud lüüa juba neli vastuseta väravat ja lõppseis vormistati 84. minutil. Kahel korral oli täpne Mae Lillo, ühe värava lisasid Kärt Hüdsi, Ave-Lii Laas ja Isabel Huma.

Teises kohtumises oli võidukas mullu Esiliigat domineerinud ja uueks hooajaks kõrgliigasse tõusnud JK Tabasalu. Viljandi Männimäe jalgpallihallis peetud mängus alistati lisaajal 2:1 eelmisel hooajal Meistriliigas kuuendaks tulnud Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond. Mänguskoor avati 16. minutil, kui ühendnaiskonna eest tegi skoori Anett Joandi. Eduseis püsis vaid neli minutit, sest seejärel sai tabamuse kirja Mia-Lisette Sarapik. Järgmist väravat tuli oodata kaua, sest kohtumise normaalaeg lõppes 1:1 viigiga. Lisaaja esimesel poolajal sahistas võrku Anne-Grethe Pajuviidik ja tõi Tabasalule magusa võidu.

Veerandfinaalides on lisaks Lootosele ja Tabasalule koha kindlustanud ka Tartu JK Tammeka ja Jõhvi FC Phoenix. Lisaks alustavad mänge veerandfinaalidest üle-eelmisel hooajal Meistriliiga esinelikus lõpetanud Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev, Saku Sporting ja Pärnu JK Vaprus.

Naiste Taliturniiril läks nädalavahetusel edukalt Tallinna Kalevil, kui võidukas oli nii esindus- kui ka duubelnaiskond. Laupäeval alistas Kalev II 2:1 Tartu Tammeka. Marie Kiivit viis Tartu naiskonna 22. minutil küll juhtima, kuid teisel poolajal lõid Meribel Vägi ja Birgitta Ots väravad ja kindlustasid võidu Kalevile. Järgmisel päeval näitas head minekut Kalevi esindusnaiskond, kui liigakaaslase Pärnu Vapruse vastu võeti lausa 6:1. Viie tabamusega säras Emma Treiberg. Pühapäeval olid vastamisi ka mulluse hooaja kaks paremat naiskonda, kui FC Flora alistas 1:0 Saku Sportingu. Kohtumise ainus värav sündis 35. minutil, kui täpne oli Mari Liis Lillemäe. Floral oli võimalus teisel poolajal penaltist ka eduseisu suurendada, kuid Sportingu väravas seisnud Keiti Kruusmann suutis selle tõrjuda.

Naiste Taliturniiril on jäänud veel pidada neli kohtumist, kui mängud toimuvad 12., 13. ja 23. märtsil.

Pildil Emma Treiberg. Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee