14

10.2016

10:51

Nädalavahetusel tehakse algust harrastajate liigade üleminekumängudega

Jalgpalli meistrivõistlustel on ees ootamas üleminekumängud ning liigavõitjate selgitamised. Kuigi kõrgemates liigades on veel kõik lahtine, siis mitme meeskonna jaoks III ja IV liigas on hooaeg lõppenud.

III liiga Lääne tsoonis võidutses tänavu Raplamaa JK 57 punktiga. Sama arvu punktidega pidi teise kohaga leppima Pärnu JK Vaprus. Kolmas koht kuulus Nõmme United II-le, neljas oli Läänemaa JK Haapsalu. II liigasse pääseb Raplamaa JK, Pärnu Vaprus jätkab teekonda pääsme lunastamiseks üleminekumängudel. Lõuna piirkonnas polnud tänavu vastast FC Otepääle, kes võitis tsooni 50 punktiga. Teine oli FC Tarvastu 47 punktiga. Vastavalt kolmas ja neljas olid 43 punkti kogunud Vastseliina FC Tannem ja EMÜ SK, omakorda punktiga jäi nende seljataha FC Tartu.

III liiga Põhja piirkonnas oli tänavu parim Pirita JK Reliikvia (52 punkti), kes edestas Tallinna FC Hell Hunti (48), JK Retrot (43) ja JK Tallinna Kalev III võistkonda (42). Viienda koha saavutas Tallinna FC Castovanni Eagles (40). Ida tsooni dikteeris Maardu United, kes kogus 22 mänguga 54 punkti. Teise koha sai FC Infonet III 49 punktiga, kes edestas Kohtla-Järve JK Järve duubelmeeskonda juba üheksa punktiga.

IV liiga Põhi/Ida tsoonis oli parim Raasiku FC Joker II, kes kogus teiseks tulnud Kristiine JK-st kaheksa punkti enam. Tallinna Depoo oli kolmas, FC Soccernet saavutas neljanda koha. Põhi/Lääs tsoonis tuli ülekaalukalt võitjaks Trummi SK Kohila, kes edestas kaht tänavu karikavõistlustel 1/8-finaali jõudnud meeskonda – Raplamaa JK Märjamaad ja Rumori Calcio Tallinnat. Lõuna tsoonis tõmbas pikima kõrre Tartu JK Tammeka, kes edestas FC Jõgeva Wolvesi kümne punktiga. Kolmanda koha saavutanud Viljandi JK Tulevik III jäi Jõgevamaa meeskonnast lahutama vaid üks punkt.

Kaks võistkonda, Tallinna FC Soccernet ja FC Tarvastu, on andnud üleminekumängude eel loobumiskaotuse, mistõttu Saku Sporting (III liiga) – Tallinna FC Soccernet (IV) ning Pärnu JK Vaprus (III Lääs) – FC Tarvastu (III Lõuna) kohtumisi ei peeta. See tähendab, et Saku Sporting saab õiguse mängida III liigas ka järgmisel hooajal, Pärnu JK Vaprus jääb üleminekumängudel ootama vastast II liiga Lääne/Lõuna tsoonist.

Taaskord selgitatakse välja ka liigavõitjad. III ja IV liiga finaalid peetakse 22. või 23. oktoobril. IV liiga finaalis kohtuvad Trummi SK Kohila – Raasiku FC Joker II, kuna Lõuna tsooni võitja Tartu JK Tammeka U19 andis Trummi vastu loobumiskaotuse.

II liiga üleminekumängud:
16. oktoober kell 13:00 Tallinna FC Hell Hunt – Tallinna FC Infonet III, Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak
23. oktoober kell 13:00 Tallinna FC Infonet III – Tallinna FC Hell Hunt, Infoneti Lasnamäe staadion
30. oktoober kell 13:00 III liiga Põhi 2. koht vs III liiga Ida 2. koht võitja – II liiga Ida/Põhi 12. koht
30. oktoober kell 13:00 Pärnu JK Vaprus – II liiga Lääs/Lõuna 12. koht
06. november kell 13:00 II liiga Ida/Põhi 12. koht - III liiga Põhi 2. koht vs III liiga Ida 2. koht võitja
06. november kell 13:00 II liiga Lääs/Lõuna 12. koht – Pärnu JK Vaprus

III liiga üleminekumängud:
16. oktoober kell 14:00 FC Toompea – Kärdla LM, Wismari staadion
16. oktoober kell 13:00 Viljandi JK Tulevik III – Põlva FC Lootos, Viljandi kunstmurustaadion
16. oktoober kell 16:30 Tallinna FC Castovanni Eagles II – Koeru JK, Wismari staadion
23. oktoober kell 13:00 Kärdla LM – FC Toompea, Kärdla linnastaadion
23. oktoober kell 13:00 Koeru JK – Tallinna FC Castovanni Eagles II, Koeru staadion
23. oktoober kell 15:00 Põlva FC Lootos – Viljandi JK Tulevik III, Põlva Lootospark

III liiga poolfinaalid:
15. oktoober kell 18:00 Raplamaa JK – FC Otepää, Valtu kunstmurustaadion
16. oktoober kell 13:00 Maardu United – Pirita JK Reliikvia, Maardu kunstmurustaadion