18

06.2019

14:47

Naiste Esiliigas suured võidud Pärnu ja Flora duublitele

Naiste Esiliigas peeti nädalavahetusel kümnenda vooru kohtumisi ning kindlad võidupunktid said tabelisse juurde Pärnu JK II ja Tallinna FC Flora II.

Tabeliliider Flora II alistas koduväljakul oma lähima rivaali, Tallinna JK Legioni lausa 12:1. Viis väravat sai võitjate poolelt oma nimele Anastasia Dodeltseva (pildil), kaks tabamust said kirja Valeria Liik ja Triin Väljataga ning ühe värava lisasid Maarija Mikiver, Elis Soodla ja Keit Reitel. Legioni eest realiseeris penalti Margarita Matjuhhova. Flora on kümne vooruga kogunud 26 punkti, Legionil on kirjas 19 punkti.

Üheksa mängu järel 17 punktiga kolmandal positsioonil paiknev Pärnu JK II teenis viimati 15:0 võidu Tallinna FC Ajaxi üle. Mängu resultatiivseim oli nelja tabamusega Evelyn Šilina, kübaratriki sai kirja Elizaveta Rutkovskaja ja kaks väravat lisasid Alika Malešina, Ketlin Saar, Sandra Paulberg ja Naidä Imanova. Ajaxil on 10 kohtumisega kogunenud 11 punkti ning see annab viienda positsiooni.

Kaks kümnenda vooru kohtumist lõppesid viigilise seisuga. Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul toimus duubelnaiskondade heitlus, kui JK Tallinna Kalev II võõrustas Tartu JK Tammeka II võistkonda. Külalised haarasid juhtohjad 31. minutil, kui Tammeka poolelt oli täpne Hanna Rästa. Kalev jõudis viigini kohtumise lõpu eel, kui 87. minutil sai värava kirja Getryn Martmaa ning mäng lõppeski 1:1. Liigatabelis hoiab Tammeka II 15 punktiga neljandat kohta, kui neil on selja taga 10 kohtumist. Kalev II on ühe vähem peetud mängu juures kuuendana kogunud 10 punkti.

Tabeli teise poole naiskonnad, FC Elva ja Nõmme Kalju FC tegid samuti 1:1 viigi. Nike Arena Elva staadionil peetud kohtumises avas Kalju poolelt skoori 12. minutil Emilia Koger. Elva viigistas seisu 50. minutil tänu Liisa Mägi tabamusele. Tabelis paikneb Kalju nelja punktiga seitsmendal kohal, kui neil on peetud kaheksa kohtumist. Elva on 10 mängu järel kolme punktiga kaheksandal positsioonil.

Naiste Teises liigas peeti nädalavahetusel kolm suureskoorilist kohtumist. Pärnu Raeküla staadionil näitas oma võimu Pärnu JK Vaprus, alistades tulemusega 7:0 Põlva FC Lootos II naiskonna. Kahe väravaga panustasid võitu nii Melissa Mägisalu kui ka Kristel Lepik, ühe tabamuse lisasid Merle Viidebaum, Liisa Usta ja Laura Usta. Vaprus on seitsme mänguga kogunud 10 punkti ning sellega ollakse liigas teisel kohal, Lootos II asub seitsme punktiga

Liigatabelis liidrikohta hoidev FC Kuressaare ei jätnud koduväljakule vastastele võimalust, kui Kohtla-Järve JK Järve vastu võeti 10:0 võit. Kristina Teern lõi võitjate poolelt neli väravat, kaks tabamust lisas Eva Ratas ja korra olid resultatiivsed Eva Haavel, Triin Tedrekull ja Marie Puust. Üks tabamus läks kirja Kohtla-Järve omaväravana. Kuressaare on kaheksa kohtumisega kogunud 20 punkti, Kohtla-Järvel on kuuendana kirjas viis punkti.

Rohkelt väravaid sai näha ka Narvas, kui JK Trans oli tulemusega 7:2 üle Paide Linnanaiskonnast. Nelja väravaga säras Anastasia Andreeva, JK Järve poolelt tegid veel skoori Anželika Logvinenko ja Jelisaveta Ostjakova. Paide väravate autoriteks olid Anna Maria Mets ja Kelly Lilleoja. Trans hoiab liigatabelis 10 punktiga kolmandat kohta, Paide asub vahetult nende selja taga üheksa punktiga.