18

05.2024

10:29

Naiste karikafinaalis kohtuvad Tabasalu ja Flora

Eile, 17. mail selgus naiste karikavõistluste teine finalist, kui Tallinna FC Flora alistas 2:0 Saku Sportingu.

Mängu esimene märkimisväärne olukord tekkis 6. minutil, kui Sportingu kaitsja Viktoria Todingu tsenderdusena mõeldud karistuslöök läks Flora värava peale ja tabas latti. Kaks minutit hiljem oli aga mänguskoor avatud, kui Sportingu karistusalas jõudis lahtise pallini esimesena Egle–Eliise Kurg, kes tegi seisuks 1:0. 38. minutil oli Kristina Teernil hea võimalus Flora eduseisu suurendada, kui Sportingu kaitseliini ja väravavaht Cärolyn Eismanni ebakõla tulemusena oli Flora ründajal ees tühi värav. Teerni löök jäi aga liiga nõrgaks ning Eismann suutis olukorra päästa. Teisel poolajal suurendas Siret Räämet iluväravaga Flora eduseisu kaheväravaliseks, kui keskkaitsja lõi nurgalöögist tulnud palli otse õhust Sportingu värava tagumisse nurka.

Flora alistas Sportingu 2:0 tulemusega ning pääses aastase pausi järel taas karikafinaali. Valitseva Eesti meistri vastane on JK Tabasalu, kes alistas kolmapäeval mängitud esimeses poolfinaalis samuti 2:0 JK Tallinna Kalevi. Tänavune naiste karikavõistluste finaal mängitakse järgmisel nädalavahetusel, 25. mail kell 13.00 A. Le Coq Arenal.

Mängu tipphetked:

Tallinna FC Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva intervjuu:

Saku Sportingu peatreener Johan–Kaspar Ivaski intervjuu:

Tallinna FC Flora mängijad Siret Räämeti väravat tähistamas. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee