19

07.2022

14:50

Naiste karikavõistlused avab esiliiga naiskondade mõõduvõtt

Naiste karikavõistlustel alustatakse homme, 20. juulil avaringi kohtumistega, kui esimeses 1/16-finaalis selgitavad edasipääseja Lasnamäe FC Ajax ja Jõhvi Phoenix ja JK Narva Transi ühendnaiskond.

Ajax ja ühendnaiskond on teineteisele tuttavad vastased, sest igapäevaselt pallivad mõlemad naiste esiliigas. Sel hooajal on naiskonnad kohtunud ühel korral, kui sündmusterohkes kohtumises jäid 2:1 peale tallinlased: Ajax jättis esimese pooltunni täitudes penalti realiseerimata ning mängu asus teisel poolajal juhtima hoopis ühendnaiskond, ent 86. minutil sai väravalööja punase kaardi, minut hiljem viigistas Ajax seisu ning lõi võiduvärava kolmandal üleminutil. Eelmistel karikavõistlustel pääses ühendnaiskond veerandfinaali, kus jäädi 0:9 alla Saku Sportingule. Ajax osales viimati karikavõistlustel 2019. aastal, mil end mängiti samuti välja veerandfinaalidesse. Ajaxi staadionil algab kohtumine kell 19.

Päev hiljem, 21. juulil lähevad 1/16-finaalis vastamisi rahvaliiga naiskonnad FC Levadia Naised ja Puhja Spordiklubi Barca. Levadia naiskond, kes võistleb igapäevaselt rahvaliiga A-tasandil, on käimasoleval hooajal mänginud kaks kohtumist ning kirja saanud ühe võidu ja viigi. Kaks mängu on pidanud ka B-tasandil võistlev Barca, kelle arvel on ühest võidust teenitud kolm punkti. Mõlema naiskonna jaoks on tegu esimese hooajaga naiste karikavõistlustel. Maarjamäe kunstmuruväljakul kõlab avavile kell 19.

Karikavõistlustel on selgunud juba kaks edasipääsejat, kui Põlva FC Lootose (ML) ja FC Jõgeva Wolves/Oshee (RL) loobumisega teenisid otsepääsme 1/8-finaalidesse vastavalt JK Tabasalu (ML) ja FC Kuressaare (EL).

Naiste karikavõistluste 1/16-finaalid:

20. juuli kell 19.00: Lasnamäe FC Ajax (EL) – Jõhvi Phoenix ja JK Narva Trans ÜN (EL), Ajaxi staadion
21. juuli kell 19.00: FC Levadia Naised (RL) – Puhja Spordiklubi Barca (RL), Maarjamäe kunstmuruväljak
3. august kell 18.00: Viimsi JK (EL) – Saku Sporting II (EL), Viimsi staadion
3. august kell 19.00: Tartu JK Tammeka (ML) – Tallinna FC Flora II (EL), Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljak
21. august kell 19.00: Lootose Vutid (RL) – Viimsi MRJK Naised (RL), Põlva Lootospark

Pildil Lasnamäe FC Ajaxi naiskonna kapten Liisi Kalinina. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee