22

07.2022

15:49

Naiste karikavõistluste avakohtumised lõppesid kindlate võitudega

Eesti naiste karikavõistlustel on peetud esimesed kaks 1/16-finaali, mille järel tagasid kindlad edasipääsud järgmisse ringi Lasnamäe FC Ajax ja FC Levadia Naised.

Karikavõistluste hooaja esimeses kohtumises läksid 20. juulil vastamisi esiliiga naiskonnad Lasnamäe FC Ajax ja Jõhvi Phoenix ja JK Narva Transi ühendnaiskond ning kohtumine lõppes tallinlaste kindla 9:2 võiduga. Kohtumise resultatiivseim mängija oli 14-aastane Anželika Jotkina, kes viis Ajaxi esimesel mänguminutil juhtima ning saatis palli vastase võrku kuuel korral: kolm esimesel ja kolm teisel kolmveerandtunnil. Avapoolajal kasvatasid naiskonna eduseisu ühe tabamusega ka Riina Jakobson ja Naidä Imanova ning 67. minutil sai jala valgeks Jolanta Petraitis. Ühendnaiskond lõi väravad teisel poolajal kaheminutilise vahega ning nende autoriteks olid Anželika Logvinenko ja Irina Aristova.

Päev hiljem, 21. juulil edenes 1/8-finaali veelgi kindlamalt rahvaliigas võistlev FC Levadia Naised, kes alistas 9:0 samuti rahvaliigas palliva Puhja Spordiklubi Barca. Võõrustajad avasid mänguskoori 15. minutil, kui täpne oli Margarita Matjuhhova ning tänu Aljona Kotljarova ja Kaidi Jekimova tabamustele mindi vaheajapausile kolmeväravalises eduseisus. Tõeline väravatesadu algas teisel poolajal: kübaratriki vormistas avavärava autor Matjuhhova, oma teise lõid Jekimova ja Kotljarova ning kahel korral saatis palli võrku Astrid Erik.

Lisaks Lasnamäe FC Ajaxile ja FC Levadia Naistele on koha karikavõistluste 1/8-finaali kindlustanud ka JK Tabasalu (ML) ja FC Kuressaare (EL), kes pääsesid otse edasi seoses Põlva FC Lootose (ML) ja FC Jõgeva Wolves/Oshee (RL) loobumisega.