10

05.2022

15:12

Naiste karikavõistluste finaalpääsme eest heitlevad Kalev ja Lootos

Naiste karikavõistlustel selgitatakse homme, 11. mail teine finalist, kui poolfinaalis lähevad vastamisi JK Tallinna Kalev ja Põlva FC Lootos.

Mõlemad naiskonnad jõudsid poolfinaalini ka möödunud aastal, ent finaalpääset toona lunastada ei õnnestunud: Kalev jäi 1:3 alla Pärnu JK Vaprusele ning Lootosel tuli tunnistada Flora 7:2 paremust. Lootose jaoks on senine karikateekond olnud väga võidukas: 1/16-finaalis oldi 9:0 üle rahvaliiga naiskonnast Lootose Vutid, seejärel alistati Tallinna FC Flora duubelnaiskond 5:0 ning veerandfinaalis tõi Tartu JK Tammeka vastu edu lisaajal 2:1 seisu tabloole toonud värav. Kuna naiste Meistriliiga möödunud hooaja esinelik alustab karikasarja veerandfinaalidest, on Kalev seni mänginud ühe kohtumise, kui Pärnu JK Vapruse vastu saadi kirja kindel 5:0 võit.

Kalev  Lootos karikavõistluste poolfinaali avavile kõlab Nike Arenal kell 19.30. Mängu peakohtunik on Stella Tukia, keda assisteerivad äärtel Stella Reinumägi ja Lisette Pentinen. Poolfinaali võitja läheb finaalis vastamisi Tallinna FC Floraga, kes alistas möödunud nädalal Saku Sportingu 2:0. Naiste karikavõistluste võitja selgub 21. mail A. Le Coq Arenal toimuval klubijalgpalli pidupäeval.