22

09.2022

10:45

Naiste karikavõistlustel lõid Meistriliiga klubid kahekohalise arvu väravaid

Naiste karikavõistlustel peeti eile, 21. septembril kolm 1/8-finaali kohtumist, kui edasipääsu kindlustasid JK Tabasalu, Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK. Eriti resultatiivsed olid Meistriliiga naiskonnad, kes saatsid palli vastase võrku enam kui kümnel korral.

Tabasalu naiskond kohtus loosi tahtel 1/8-finaalis igapäevaselt rahvaliigas võistleva naiskonnaga Lootose Vutid, kellest oldi üle 16:0. Avapoolajal avati väravatearve 14. minutil, kui täpne oli Lisete Tammeveski ning enne poolajapausi olid täpsed ka Anne-Grethe Pajuviidik, kes lõi kaks väravat, ning Mia-Lisette Sarapik. Tõeline väravatesadu algas aga teisel poolajal: Pajuviidik lõi veel kolm väravat, kahel korral said jala valgeks Anette Salei, Natali Sigijane ja avapoolajal väravasuud kaitsnud Sandra Pärn. Kolm tabamust läksid kirja Lootose Vuttide omaväravatena.

Suurepärast minekut näitas ka Tammeka naiskond, kes kohtus karikamängus Esiliiga naiskonna FC Kuressaarega ning sai kirja 13:0 võidu. Tammeka saavutas kiirelt kaheväravalise eduseisu, kui täpsed olid kapten Rahel Repkin ja Kreete Õun ning poolajapausiks tõi viieväravalise edu tabloole Kirkeliis Lillemetsa kübaratrikk. Teise kolmveerandtunni algul lisas Lillemets ka neljanda ning sama arvu väravaid sai kirja Marie Kiivit. Kaks tabamust lisas Renate-Ly Mehevets ning jala sai valgeks ka Hanna Haljasorg.

Mängupäeva kolmandas karikamängus kohtusid omavahel naiste Esiliiga tiitlipretendendid Viimsi JK ja Lasnamäe FC Ajax. Kodunaiskond Viimsi alustas mängu hästi, kui 14. minutil lõi kohtumise avavärava Jana Ahven. Pool tundi hiljem lisas Ahven ka teise, mis tähistas ühtlasi mängu 2:0 lõppseisu, sest rohkem väravaid kohtumises kumbki naiskond ei löönud.

Naiste karikavõistlustel on mängimata veel üks 1/8-finaal, kui 25. septembril kell 19.30 kohtuvad Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul JK Tallinna Kalev II (EL) ning FC Levadia Naised (RL). Möödunud hooaja Meistriliiga esinelik, Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev, Saku Sporting ja Pärnu JK Vaprus alustavad vastavalt juhendile karikamänge veerandfinaalidest.