04

08.2022

10:30

Naiste karikavõistlustel saatis edu Viimsit ja Tammekat

Eesti naiste karikavõistlustel peeti kolmapäeval, 3. augustil kaks 1/16-finaali kohtumist, kui kindlate võitudega teenisid edasipääsu järgmisse ringi Viimsi JK ja Tartu JK Tammeka.

Viimsi haaras koduväljakul Saku Sportingu duubelnaiskonna vastu kindla eduseisu juba avapoolajal, kui 40. minutiks juhiti Kätrin Välba kübaratrikist kohtumist 3:0. Teise poolaja alguses sai jala valgeks ka Liis Getter Saar ning 5:0 võidu vormistas Viimsile 88. mänguminutil Melissa Aume.

Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora II kohtumine algas Tallinna naiskonna jaoks väga keeruliselt, sest puurilukk Ksenija Jerofejeva teenis 12. minutil punase kaardi ning sellele järgnenud penalti realiseeris Aleksandra Orlova, viies Tammeka 1:0 juhtima. Avapoolajal oli seitsmeminutilise vahega täpne ka Tammeka ründaja Kirkeliis Lillemets, ent mõned minutid enne poolajavile kõlamist vähendas Flora kaotusseisu Simona Põlismäe. 53. minutil tegi Tammeka eest skoori Grete Kraus ning kümme minutit hiljem vastas Flora poolelt Valeria Liik, ent kaheväravalisest kaotusseisust tallinlastel välja tulla ei õnnestunud. Mängu lõppseisu 6:2 vormistasid üleminutitel Anna Maria Mets ja Renate-Ly Mehevets.

Karikavõistlustel on jäänud pidada veel üks 1/16-finaal, kui 21. augustil kell 19 selgitavad Põlva Lootospargis edasipääseja Lootose Vutid (RL) ja Viimsi MRJK naised (RL). Lisaks Viimsile (EL) ja Tammekale (ML) on edasipääsu juba taganud Lasnamäe FC Ajax (EL) ja FC Levadia Naised (RL), kes said kirja ülikindlad võidud vastavalt Jõhvi Phoenix ja JK Narva Transi ühendnaiskonna ja Puhja Spordiklubi Barca üle. Koha karikavõistluste 1/8-finaali on kindlustanud ka JK Tabasalu (ML) ja FC Kuressaare (EL), kes pääsesid otse edasi seoses Põlva FC Lootose (ML) ja FC Jõgeva Wolves/Oshee (RL) loobumisega.