14

02.2022

13:29

Naiste karikavõistlustel teenis edasipääsu Tartu Tammeka

Nädalavahetusel peeti naiste karikavõistlustel kaheksandikfinaali kohtumine, kui tasavägises mängus alistas Meistriliiga naiskond Tartu JK Tammeka möödunud aastal Esiliigas mänginud Saku Sporting II.

Tegemist oli möödunud aastal koroonaviiruse tõttu edasi lükatud mänguga ning naiskonnad läksid vastamisi EJL-i jalgpallihallis. Kohtumist alustas teravamalt Tammeka, kui 13. minutil viis Kirke Tšikanov naiskonna juhtima. Viis minutit hiljem suurendas Anna Maria Mets eduseisus. Avapoolajal õnnestus Sportingul tänu Lisandra Rannasto väravale kaotusseisu vähendada ning 52. minutil tõi Berle Brant tabloole viigiseisu.

Rohkem väravaid kohtumise normaal- ja lisaajal ei sündinud ja see tähendas, et edasipääseja tuli selgitada penaltiseerias. Mõlemad naiskonnad näitasid seal kindlat närvi, kuid Tammeka mängijad realiseerisid kõik viis lööki ning Sportingu poolelt eksis üks mängija. Seega kindlustas Tartu naiskond 5:4 seisuga pääsu veerandfinaali.

Kaheksandikfinaalides on jäänud veel pidada kaks kohtumist. Põlva FC Lootos võõrustab Tallinna FC Flora duubelnaiskonda ning omavahel kohtuvad JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN – JK Tabasalu. Mängude täpsed toimumisajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.