24

07.2023

14:30

Naiste Meistriliiga 10. voorus võidutses tabeli esikolmik

Naiste Meistriliigas toimusid möödunud nädalalõpul 10. vooru kohtumised, kus võidud said kirja Viimsi, Flora, Kalev ja Sporting.

Reedel, 21. juulil pandi pall samaaegselt mängu nii Viimsis kui Tabasalus. Koduseinte vahel mänginud Viimsi JK alistas Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna tulemusega 2:1. Kaotusseisu jäänud Viimsi viigistas 78. minutil Liis Getter Saare väravast, kaks minutit hiljem vormistas lõppvärava Merlin Tovstik. Viimsi jätkab võistlemist tabeli kuuendal positsioonil, ühendnaiskond viimasel ehk kaheksandal kohal.

Tabasalu Arenal toimunud JK Tabasalu ja Tallinna FC Flora vahelises kohtumises võttis külalisvõistkond võõrustaja ees 4:1 võidu. Hooaja üheteistkümnendas võidumängus lõid Flora mängijatest väravad Mari Liis Lillemäe, Kristina Teern ja Egle-Eliise Kurg. Viimase jaoks oli tegemist esimese väravaga Flora särgis. 67. minutil vastas Tabasalu ühe väravaga, kui täpne oli Marta Liisa Staalfeldt, kuid enamaks võõrstajanaiskond suuteline ei olnud. Flora jätkab tabelis liidrina, Tabasalu hoiab viiendat kohta.

Laupäeval, 22. juulil peetud kohtumises õnnestus JK Tallinna Kalevil võõrsil Põlva FC Lootose vastu juhtima asuda 47. minutil ning lüüa teisel poolajal kolm vastuseta väravat. Väravad lõid Maria Orav, Marin Jaarman ja Brigitta Emilia Maria Ots. 3:0 võiduga teenitud punktid hoiavad Kalevit tabelis kolmandal real, Põlva Lootos on kogutud nelja punktiga eelviimasel positsioonil.

Pühapäeval, 23. juulil peetud vooru viimases kohtumises kulus Saku Sportingul 75. minutit, et Tartu JK Tammeka naiskonna väravasuu lahti muukida. Kümmekond minutit hiljem lisas Emma Treibergi täpsele tabamusele Sportingu teise värava Grete Daut. Lõpptulemusega 2:0 kirjutas Sporting enda nime taha liiga seitsmenda võidu ning kindlustas tabelis 22 punktiga teise koha. Tammeka jätkab neljandal tabelireal.

Järgmised Meistriliiga mängud toimuvad kolmapäeval, 26. juulil, kui omavahel mängivad 14. vooru kohtumised Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskond ning Viimsi JK ja Saku Sporting.