02

04.2017

13:41

Naiste Meistriliiga esimene voor pakkus väravatesadu

1. aprillil alustas naiste Meistriliiga hooaeg ning esimestes kohtumistes teenisid eelmise hooaja esikolmiku naiskonnad suured võidud.

Päeva avakohtumises võõrustas Tallinna Levadia naiskond Noortekoondist ning koduväljakul võeti 5:0 võit. Kaks väravat lõid Levadia poolelt Vlada Kubassova ja üks tabamustest läks kirja Noortekoondise omaväravana. Mängu protokolli näeb siin.

Põlva Lootose tagasitulek Meistriliigasse algas raskelt, kui Sportland Arenal kohtuti eelmise hooaja hõbemedalisti Tallinna Flora naiskonnaga. Flora vastastele armu ei andnud ning mäng võideti lausa 11:0. Viis väravat kõmmutas Katrin Loo, kahel korral oli täpne Lisette Tammik ning ühe tabamuse said kirja Siret Räämet, Liis Lepik, Mari Liis Lillemäe ja Eneli Vals. Tänu suureskoorilisele võidule tõusis Flora ka tabelis esikohale.

Tabeli teiselt realt võib kolme punktiga leida tiitlikaitsja Pärnu JK, kes alustas hooaega samuti kindla võiduga, kui koduväljakul alistati 8:0 Tartu SK 10 Premium. Külalised suutsid suurema osa esimesest poolajast hoida oma värava puutumatuna, kuid esimeses kolmveerandtunni lõpus suutis Pärnu siiski oma tahtmise peale suruda ja poolajale mindi juba 2:0 eduseisul. Teise poolaja alguses löödi kiirelt veel kaks väravat ja lõppseis vormistati 86. minutil. Neli väravat sai kirja Kaire Palmaru, ühel korral olid täpsed Kairi Himanen, Liivi Sõrmus, Merily Toom ja Kristina Bannikova. Mängu protokolli leiab siit.

Ainukese viigilise tulemuse eest hoolitsesid JK Tallinna Kalevi ja Tartu JK Tammeka naiskonnad, kes Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul väravaid ei löönud ning teenisid tabelisse viigipunkti. Mängu protokolli näeb siin.