02

04.2023

21:17

Naiste Meistriliiga esimeses voorus tunnistasid debütandid vastaste paremust

Sel nädalavahetusel sai avapaugu naiste Meistriliiga hooaeg, kui kõik naiskonnad pidasid esimesed kohtumised.

Reedel võõrustas Tallinna FC Flora Sportland Arenal Tartu JK Tammekat. Tiitlikaitsjal Flora läks mängu 14. minutil käega mängu eest määratud pentaltist, mille Lisette Tammik realiseeris teisel katsel – esimese löögi Tammeka väravavaht Keiti Kuusmann küll tõrjus, kuid penalti läks väravavahi joonelt üle astumise tõttu kordamisele. Tammeka viigistas seisu 31. minutil Liisa Merisalu tabamusest. Flora läks teise poolaja alguses 47. minuti Jaanika Volkovi väravast taas juhtima ja rohkem kumbki naiskond sihini ei jõudnud, kohtumine lõppes Flora 2:1 võiduga.

Vaata videost Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka kohtumise tipphetki:

Laupäeval teenis vooru väravaterohkeimas kohtumises Saku Sporting ülekaaluka 12:0 võidu naiste Meistriliiga debütandi Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik ühendnaiskonna üle. Emma Treiberg viis oma tabamusest Sportingu 13. minutil juhtima, kes hilisemate väravatega jõudis mängus kübaratrikini. Kohtumise resultatiivsemaiks mängijaks oli aga viie väravaga Katriin Saulus Sportingust.

Laupäeval alustas hooaega võidukalt JK Tabasalu, teenides 4:0 võidu Põlva FC Lootose üle. Skoori avas 23. minutil Laada Tereštšenkova, mis jäi ka esimese poolaja ainsaks väravaks. Teine poolaeg jätkus Tabasalu eduga, kui 52. minutil lõi 2:0 värava Anette Salei. Lõpptulemuse vormistas kahe tabamusega Minna-Brit Jõelaid.

Pühapäevases kohtumises alistas JK Tallinna Kalev 3:1 Viimsi JK. Kalev avas skoori esimese poolaja lõpus 40. minutil Anett Kadastu realiseeritud penaltist. Kalev kasvatas eduseisu teisel poolajak, kui 51. minutil oli täpne Anett Vilipuu. Viimsi lõi oma kohtumise ainsa värava 55. minutil teenitud penaltist, mille realiseeris Gerli Israel. Tegu oli ajaloolise väravaga, mis märgib Viimsi JK esimest väravat Eesti naiste Meistriliigas. Kolmanda tabamuseni jõudis Kalevi poolt 83. minutil Kadri-Ann Valgeväli.

Naiste koondist ootab tuleval nädalal kaks maavõistlust, kui Sportland Arenal võõrustatakse 7. aprillil Maltat ja 11. aprillil Ukrainat. See tähendab, et naiste Meistriliigasse jääb nädal vahet ja 2. vooru kohtumistega jätkatakse 14. aprillil.