04

11.2019

11:30

Naiste Meistriliiga hooaeg jõudis lõpule

Laupäeval peeti naiste Meistriliigas viimased kohtumised, kui tabeli alumine nelik jagas omavahel lõplikud kohad.

Tartu JK Tammeka sõitis Viljandisse, kus mindi vastamisi JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnaga. Tammeka näitas head minekut ja sai lõpuks kirja 5:2 võidu. Kohtumise avavärav sündis juba 6. minutil, kui täpne oli Hanna Rästa. Avapoolajal said Tartu naiskonna poolelt jala valgeks veel Reti Mänd, Grete-Lilijane Küppas ja Tuuli Tasa. Teise kolmveerandtunni alguses lõi Tammeka viienda tabamuse Rästa. Ühendnaiskond avas ka omalt poolt skoori, kui 65. minutil oli resultatiivne Raneli Sonk. Mängu lõppskoor sündis 81. minutil Anett Joandi tabamusest.

Võiduga tõusis Tammeka tabelis ühendnaiskonnast mööda ning lõpetas hooaja 22 punkti ja viienda kohaga. Tuleviku ja Suure-Jaani ÜN kogus samuti 22 punkti, kuid omavaheliste mängude tulemuste tõttu jäädi Tammeka selja taha kuuendale positsioonile.

Vooru teises kohtumises võõrustas Põlva FC Lootos kohalikus Lootospargis Tartu SK 10 Premiumit. Koduväljakul suutis Lootos oma paremuse maksma panna, kui kirja saadi 3:0 võit. Väravateta lõppenud avapoolaja järel lõi Ave-Lii Laas esimese värava 49. minutil, realiseerides penalti. Teised tabamused sündisid viimase kümne minuti sees, kui esmalt oli täpne Kärt Hüdsi ning seejärel vormistas lõppseisu Kristin Kukli. SK 10 jaoks lõppes hooaeg kaheksanda kohaga, mis tähendab järgmiseks aastaks Meistriliigast välja langemist. Lootos lõpetas seitsmendal tabelireal ehk üleminekumängudele viival positsioonil. Lootos säilitab aga koha kõrgliigas ka järgmiseks aastaks, sest Esiliigas neljanda koha saavutanud ja parima teise individuaalse klubina õiguse üleminekumänge pidada Tallinna JK Legion loobus võimalusest, siis sel aastal Meistriliiga üleminekumänge ei toimu.

Liigatabeli ja tulemustega saab tutvuda SIIN.