05

08.2018

12:41

Naiste Meistriliiga põhihooaeg jõudis lõpule

Naiste Meistriliigas peeti põhihooaja viimane voor ning esinelik teenis kindlad võidud tabeli teise poole naiskondade üle.

Liider FC Flora alistas koduväljakul Põlva Lootose 10:0. Avapoolajaga suudeti lüüa neli väravat, teisel poolajal lisandus veel kuus. Kohtumise resultatiivseim oli vaid 15-aastane Valeria Liik (pildil), kes sai kirja viis tabamust. Kahel korral oli täpne Katrin Loo ja ühe värava lisasid veel Getter Saar, Lisette Tammik ja Grete Daut. Mängu protokolli näeb SIIN.

Tabelis teist kohta hoidev Pärnu JK näitas koduväljakul samuti kindlat mängu, kui külla sõitnud Tartu Tammekat võideti skooriga 9:0. Värav said kirja Ljubov Maksimova, Olena Lymar, Mari-Ann Ploompuu ning kahel korral Anastasija-Grazyna Shcherbachenia, Kristina Bannikova ja Ulrika Tülp. Kohtumise protokoll on nähtav SIIN. Edasi ootavad Pärnut ees kohtumised Meistrite liiga eelringis, kui 7.-13. augustini mängitakse Bosnia ja Hertsegoviinas lisaks kohalikule meistrile ka Albaania ja Moldova meisterklubidega.

FC Levadia naiskond sõitis Lõuna-Eestisse, kust tuldi tagasi 8:1 võiduga Tartu SK 10 üle. Avapoolaeg kulges tasavägiselt, kui vaheajapausile mindi Levadia 2:1 eduseisus. Teise kolmveerandtunni jooksul läks Levadia aga oma teed. Tallinna klubi eest said kübaratrikid kirja Vlada Kubassova ja Anastasia Dodeltseva, kahel korral oli täpne Naidä Imanova. SK 10 auvärava autoriks oli Kärolin Raudsepp. Mängu protokolli näeb SIIN.

Neljanda koha naiskond Tallinna Kalev teenis 4:0 võidu Lasnamäe Ajaxi üle. Kalev läks mängu juhtima juba üheksandal minutil, kui penalti realiseeris Jana Pipar. Avapoolaeg sellise seisuga lõppeski. Teisel poolajal suurenes skoor kolme värava võrra, kui täpsed olid Emma Treiberg ja Kaili Pertel ning üks tabamustest läks kirja Ajaxi omaväravana. Mängu protokolliga saab tutvuda SIIN.

14. vooruga lõppes ühtlasi ka hooaja esimene ring. Edasi jagatakse liigatabel pooleks ning neli esimest naiskonda (FC Flora, Pärnu JK, FC Levadia, Tallinna Kalev) liiguvad medalimängudele. Ülejäänud neli naiskonda (SK 10 Premium, Tartu Tammeka, FC Ajax, Põlva Lootos) jagavad kohti 5.-8. Meistriliiga järgmine voor toimub 18. augustil.