01

06.2020

10:38

Naiste Meistriliiga sai põneva avalöögi

Naiste Meistriliiga hooajaga tehti algust nädalavahetusel ning huvitavast avavoorust väljusid võidukalt Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond, Põlva Lootos, Tallinna Kalev ja Tallinna Flora.

Hooaja esimene mäng peeti Tartus, kui Tammeka võõrustas Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonda. Möödunud hooajal lõpetasid naiskonnad võrdsete punktide peal, kuid tänu parematele omavaheliste mängude tulemustele teenis parema koha Tammeka. Uut hooaega alustas paremini aga ühendnaiskond, kes suutis kirja saada 2:0 võidu. Külalised avasid skoori 10. minutil, kui täpne oli Gerli Israel. Mängu teine värav sündis 75. minutil ning selle autoriks oli Kateriin Kuusk.

Hea alguse tegi ka Põlva Lootos, kui mõnevõrra üllatuslikult alistati võõrsil Saku Sporting. Möödunud hooajal kõik omavahelised mängud kaotanud Põlva alistasid vastased sel korral 2:0. Kummalgi poolajal löödi üks värav, kui Ita Lillo viis Lootose 19. minutil juhtima ja 58. minutil tegi lõppseisuks Ave-Lii Laas.

Möödunud nädalal Superkarika kohtumises Flora naiskonnale kaotanud Kalev sai Meistriliiga avavoorus kirja positiivse tulemuse, kui Nõmme Kalju vastu võeti kindel 4:1 võit. Avapoolajal sündis üks värav, kui üleminutitel sai värava kirja Marie Heleen Lisette Kikkas. Kohe teise poolaja alguses suurendas Kikkas Kalevi eduseisu. Kalju suutis kaotusseisu 55. minutil vähendada tänu Marta Liisa Staalfeldti tabamusele, kuid Emma Treiberg ja Kadri-Ann Valgeväli väravad otsustasid mängu saatuse.

Tiitlikaitsja FC Flora alustas hooaega koduväljakul Pärnu JK Vapruse vastu. Uustulnuk Vaprus näitas avavoorus vägagi südikat mängu ning võõrsil suudeti oma värav puhtana hoida kuni 70. minutini. Seejärel suutis Flora vastaste väravaluku lahti murda, kui esimese tabamuse sai oma nimele Kethy Õunpuu. Kümme minutit hiljem tegi skoori vahetusest sekkunud Anastasia Ivanova. Seejärel tuli lühikeste vahedega kaks väravat, kui esmalt sai jala valgeks Getter Saar ja lõppseisu 4:0 tõi tabloole Mari Liis Lillemäe. Kohtumist saab täispikkuses järgi vaadata Soccernet.ee portaalis ning fotogalerii on üleval Eesti naiste jalgpalli Facebooki lehel.