26

08.2019

13:20

Naiste Meistriliigas esikolmik punkte ei loovutanud

Naiste Meistriliigas peeti nädalavahetusel 14. vooru kohtumisi ning esikolmik oli võidukas. Selge on ka, kes naiskondadest jätkavad hooaja teist poolt ülemises ja kes alumises tabelipooles.

Liigatabelis liidrikohta hoidev Tallinna FC Flora läks võõrsil vastamisi Tartu JK Tammekaga ning teenis 6:0 võidu. Avapoolajaga löödi vastaste võrku viis vastuseta väravat, kui Katrin Loo sai kirja kübaratriki ning ühe tabamuse said oma nimele Siret Räämet ja Getter Saar. Teisel poolajal jõudis Flora sihile korra, kui jala sai valgeks Mari Liis Lillemäe. Tammeka lõpetas kohtumise kümnekesi, sest 55. minutil teenis teise kollase kaardi Tuuli Tasa.

Pärnu JK sai samuti kirja veenva võidu, kui Saku Sporting alistati 4:1. Avapoolajal viisid Ketlin Saar ja Kristina Bannikova Pärnu 2:0 juhtima ning Ulrika Tülp suurendas eduseisu teise poolaja esimesel minutil. Sporting suutis ühe värava küll tagasi lüüa, kui 50. minutil oli täpne Riin Satsi, kuid viis minutit hiljem sai Satsi kirja omavärava ning see jäi ka kohtumise viimaseks tabamuseks.

Tallinna JK Kalev alistas koduväljakul Tartu SK 10 Premiumi tulemusega 5:0. Skoor avati 13. minutil, kui resultatiivne oli Mari Abel. Lisaks said mängu jooksul värava kirja Kaili Pertel ja Maria Orav ning kaks tabamust sai oma nimele Kadri-Ann Valgeväli.

Põlva FC Lootos ning JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond peavad oma 14. vooru edasilükatud kohtumise 4. septembril.

Selgunud on ka see, kes naiskondadest jätkavad sügisvoorudes tabeli ülemises pooles ehk esinelikus ning, kes hakkavad jagama kohti 5.-8. Hetkel on 40 punktiga tabeliliider FC Flora, teisel positsioonil paikneb 35 punktiga Pärnu JK. Kolmandal tabelireal on Tallinna Kalev 27 punktiga ning tabeli ülemisse poolde mahub veel 19 punktiga Saku Sporting. Nende järel on tagumises tabelipoole naiskonnad tihedalt koos. Vastavalt viiendal ja kuuendal kohal on Põlva Lootos ja Tartu Tammeka, olles mõlemad kogunud 11 punkti. Seitsmendat positsiooni hoiab üheksa punktiga SK 10 ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond paikneb kaheksa punktiga kaheksandal tabelireal.

Naiste Meistriliiga sügisvoorude mängukalendri leiab Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.