29

09.2016

12:28

Naiste Meistriliigas jagati lõplikud kohad

Naiste Meistriliiga eelviimases voorus ootamatusi ei juhtunud ning kõik tabelikohad jagati enne hooaja viimaseid kohtumisi lõplikult ära. 19. voorus olid võidukad Pärnu JK, FC Flora, Tartu SK 10 ning Tartu Tammeka.

Tabeli ülemises pooles jätkas kindlalt Pärnu Jalgpalliklubi naiskond, kes võõrustas Rannastaadionil Tallinna Levadiat. Pärnul probleeme ei tekkinud ning vastased alistati kindlalt 6:0. Ühtlasi, aga kindlustas Levadia selle mänguga endale pronksmedalid, sest nende lähikonkurent Tallinna Kalev ei suutnud koduväljakul võita Tallinna FC Florat ning naiskondade vahele jääb enne viimast vooru 5 punkti. Kuigi Kalev asus kohtumist juhtima, kui resultatiivne oli Jana Pipar, vastas Flora sellele vähem kui kümne minutiga läbi Kethy Õunpuu väravale. Teisel poolajal näitas Flora oma jõudu ning Lisette Tammik lisas ühe ning Katrin Loo kaks väravat, tehes lõppseisuks 4:1.

Mängudes 5.-8. kohani võõrustas viiendaks tulev Tartu JK Tammeka heategevusmängu "Roosa Jalgpall" raames tabeli seitsmendat naiskonda Nõmme Kalju FC-d. Kohtumises, kus ühtlasi koguti annetusi vähiravifondile “Kingitud elu” rinnavähi vastu võitlemiseks, alistas Tammeka kodupubliku ees Kalju 2:0. Väravate autoriteks olid Silja Goroško ja Jessika Uleksin. Viimasel kohal lõpetav Noortekoondis võttis koduväljakul vastu Tartu SK 10 Premiumi ning pingelise mängu esimene poolaeg möödus väravateta. Naiskonnad said hoo sisse mängu lõpu eel, kui esmalt viis Mari Liis Lillemäe 82. minutil Noortekoondise juhtima. SK 10 aga sellise seisuga leppida ei tahtnud ning viis minutit hiljem tõi Samanta Uueda tabloole viiginumbrid. Minut enne normaalaja lõppu suutis Renita Roopalu samuti palli väravasse toimetada ning SK 10 jättis kolm võidupunkti endale.

Hooaja viimane voor mängitakse laupäeval, 1. oktoobril.