04

01.2023

14:21

Naiste Meistriliigas muutub võistluste süsteem, Lootos jätkab

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatus kinnitas naiste Meistriliiga juhendi, mille kohaselt mängivad naiskonnad uuel hooajal varasemast rohkem kohtumisi. Meistriliigaks valmistuvate naiskondade seas on tagasi Põlva FC Lootos.

Naiste Meistriliiga uuest hooajast võtab osa kaheksa naiskonda ning võrreldes eelmise hooajaga on üks uus tulija. Esimest korda võistleb kõrgeimas liigas Viimsi JK, kes teenis mullu Esiliigas hõbemedalid ning pääses edukate üleminekumängude järel Meistriliigasse. Lisaks Viimsile valmistuvad meistritiitlijahiks mullu liigas osalenud seitse naiskonda. Kuna Esiliiga võitnud Lasnamäe FC Ajax loobus õigusest Meistriliigasse tõusta, säilitas kõrgeimas liigas oma koha eelmisel aastal seitsmendale kohale platseerunud Põlva FC Lootos.

Möödunud aastal saavutas esikoha Tallinna FC Flora, teisele kohale tuli Saku Sporting ja pronksmedalid teenis JK Tallinna Kalev. Neile järgnesid JK Tabasalu, Tartu JK Tammeka, Pärnu JK Vaprus ja Põlva FC Lootos. Viimasena lõpetas ja Meistriliigast kukkus välja JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond.

Uuest hooajast muutub naiste Meistriliigas võistluste süsteem, mille kohaselt ootab igat võistkonda ees 26 kohtumist varasema 24 asemel. Sarnaselt möödunud aastaga mängitakse esmalt kolm ringi kaheksa võistkonnaga, viimases ringis kohtuvad nüüdsest omavahel 1.–6. koha naiskonnad.

Kolme ringi järel tabelis 7. ja 8. kohal asuvaid naiskondi ootab ees üleminekuturniir, kus osalevad ka Esiliiga kaks parimat naiskonda, kel on õigus kõrgliigasse tõusmiseks. Turniir mängitakse kodus-väljas printsiibil, kusjuures põhiturniirilt võetakse kaasa viimase omavahelise mängu tulemus. Üleminekuturniiri kaks parimat võistkonda tagavad 2024. aastaks koha Meistriliigas.

Kõik naiste Meistriliiga klubid peavad hooaja eel edukalt läbima litsentseerimisprotsessi.

Naiste Meistriliiga 2023: Tallinna FC Flora, Saku Sporting, JK Tallinna Kalev, JK Tabasalu, Tartu JK Tammeka, Pärnu JK Vaprus, Põlva FC Lootos, Viimsi JK.

Naiste Meistriliiga hooaeg saab avapaugu aprillis, märtsikuu lõpus lähevad naiste Superkarika finaalis vastamisi Tallinna FC Flora ja Saku Sporting.