19

08.2019

17:29

Naiste Meistriliigas peeti 13. vooru kohtumisi

Naiste Meistriliigas toimusid laupäeval 13. vooru kohtumised ning võidurõõmu said tunda Pärnu JK, Tallinna FC Flora, Põlva FC Lootos ja Saku Sporting. Enne põhihooaja lõppu ja tabeli poolitamist on jäänud pidada veel üks voor.

Pärnu Jalgpalliklubi naiskond läks vastamisi Tartu SK 10 Premiumiga ning sai kirja 5:0 võidu. Kambja staadionil peetud kohtumises oli Pärnu eduseis vaheajapausiks kaheväravaline. Teisel kolmveerandtunnil lisati veel kolm tabamust. Mängu resultatiivseim oli kahe väravaga Ketlin Saar, korra olid resultatiivsed Sandra Paulberg, Kristina Bannikova ja Evelyn Šilina. Liigatabelis jätkab Pärnu 32 punktiga teisel kohal, SK 10 hoiab üheksa punktiga 7. positsiooni.

Lõuna-Eestis toimus teinegi kohtumine, kui Põlva FC Lootos võõrustas Tilsis Tartu JK Tammekat. Mängus sai näha ühte väravat, kui Põlvale tõi 1:0 võidu Ave-Lii Laasi 50. minuti tabamus. Tänu võidule pääses Lootos tabelis viimaselt kohalt ning tõusis 11 punktiga lausa viiendaks. Tammeka on kogunud sama arvu punkte, kuid paikneb koht allpool.

Tallinna FC Flora teenis tabelisse võidu, kui JK Tallinna Kalev alistati esimese poolaja väravatest 3:0. Flora asus Mari Liis Lillemäe (pildil) väravast mängu juhtima 28. minutil ning 34. minutil suurendas eduseisu Maarja Saulep. Lõppseisu eest kandis hoolt Katrin Loo, olles täpne 42. minutil. Tabelis hoiab Flora 37 punktiga esikohta, Kalevil on kirjas 24 punkti, mis annab 3. koha.

Saku Sporting näitas head minekut, kui koduväljakul oldi tulemusega 5:2 üle JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnast. Kohtumise avavärav sündis 31. minutil, kui resultatiivne oli Kaire Palmaru. Grete Daut viis 40. minutil Sportingu küll kahe väravaga juhtima, kuid avapoolajal sai näha veel üht tabamust, kui Mariana Kees vähendas lõpuminutitel ühendnaiskonna kaotusseisu. Teisel kolmveerandtunnil oli esimesena taas täpne Palmaru ning ühendnaiskonna eest lõi värava Teisi Toomsalu. Lõppsõna jäi siiski Sakule, kelle eest tegid skoori veel Riin Satsi ja Katriin Saulus. Saku püsib 19 punktiga kindlalt neljandal kohal, ühendnaiskond langes kaotusega liigatabelis 8. positsioonile, kui kogutud on kaheksa punkti.

Järgmise vooru järel jagatakse liigatabel kaheks ning neli esimest naiskonda jätkavad ülemises pooles heitlust medalitele ja tabeli alumises pooles olevaid võistkondi ootab ees võitlus kohtadele 5.-8. Liigatabeli ja seniste tulemustega saab tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.