27

09.2021

15:05

VIDEO│Naiste Meistriliigas peeti väravaterohke voor

Naiste Meistriliiga 20. voorus teenisid punktilisa FC Flora, Saku Sporting, Tallinna Kalev ja Tartu Tammeka.

Reedel avas vooru vastasseis Pärnus, kus kohalik JK Vaprus võõrustas Tallinna Florat ning külalised said kirja 3:0 võidu. Kohtumises avati skoor 26. minutil, kui Valeria Liik saatis kauglöögi lati alla. Flora minimaalne eduseis püsis tablool pikalt, kuid 77. minutil realiseeris Lisette Tammik penalti. Mängu lõpptulemus vormistati üleminutitel, kui Kristina Teern surus palli võrku.

Laupäeval oli kavas kolm kohtumist. Saku Sporting mängis koduväljakul 2:0 üle Põlva Lootose. Väravate autoriks olid Triin Satsi ja Merily Toom.

Tallinna Kalev näitas koduväljakul head minekut, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond alistati 4:1. Kalev alustas mängu väga aktiivselt, kui esimene värav sündis juba teisel minutil ja selle autoriks oli Žanna Smirnova. Vaid kuus minutit hiljem tegi skoori Emma Treiberg ning 13. minutil realiseeris ta ka penalti. Teisel poolajal vormistas Treiberg oma kübaratriki. Kümme minutit enne normaalaja lõppu õnnestus Anett Joandil lüüa ühendnaiskonna auvärav, kuid enamaks külalistel jõudu ei jagunud.

Vooru suurima võidu sai kirja Tartu Tammeka, kui Lasnamäe Ajaxist oldi üle 5:0. Avapoolajal lõi Tammeka vastaste võrku kaks palli, kui skoori avas 11. minutil Maria Sootak ja 43. minutil oli täpne Grete Kraus. Teise poolaja alguses suurendas Carmen Tiivel Tartu naiskonna eduseisu ning jala said valgeks ka Merily Jüris ja Wanda Prost.

Pärast järgmist, 21. vooru poolitatakse liigatabel ning neli kohtumist enne hooaja lõppu on selgunud võistkonnad, kes jätkavad heitlust esinelikus ja, kes alumises pooles. Tabeli tipus on tihe heitlus, kui esikohta hoiab FC Flora 55 punktiga ning vaid ühe punktiga jääb maha Saku Sporting. Vähemalt kolmanda koha on endale kindlustanud Kalev, kes on kogunud 42 punktiga. Neljandal positsioonil paiknev Vaprus on neist 14 punkti kaugusel.

Tabeli teises pooles käib põnev võitlus üleminekumängude vältimise eest. Viiendal tabelireal on 22 punktiga Põlva Lootos ning neile järgnevad 18 punktiga ühendnaiskond ja 17 punktiga JK Tammeka. Lasnamäe Ajaxil, kellel on õnnestunud koguda üks punkt, ei ole järelejäänud kohtumistega võimalik viimasest kohast pääseda.