30

09.2019

11:59

Naiste Meistriliigas selgusid kõik medalistid

Naiste Meistriliigas peeti laupäeval 18. vooru kohtumisi ning selgeks sai medalikolmik, kui FC Flora ja Pärnu JK järel kindlustas pronksi Tallinna Kalev.

Kalev edestas enne laupäevast vooru neljandal kohal paiknevat Saku Sportingut üheksa punktiga. Mõlemad naiskonnad tunnistasid nädalavahetusel kaotust, mis omakorda tähendas seda, et kaks mängu enne hooaja lõppu jääb Kalev kolmandal tabelireal Saku jaoks püüdmatusse kaugusesse.

Kalev läks koduväljakul vastamisi Tallinna FC Floraga ning koduväljakul asuti mängu seitsmendal minutil juhtima, kui täpne oli Anett Kadastu. Vaheajapausile mindi siiski viigiseisul ning teisel poolajal suutis Flora lüüa kaks vastuseta väravat ja võttis 3:1 võidu. Võitjate poolelt sai kaks tabamust kirja Maarja Saulep ja ühe lisas Ariina Mürkhain.

Sporting võõrustas Pärnu Jalgpalliklubi ning külalised võtsid 2:0 võidu. Avapoolajal lõi kaks väravat Ulrika Tülp. Pärnu lõpetab hooaja teisel kohal, kui vahe Kaleviga on 14 punkti ning Sporting teenib oma debüüthooajal neljanda koha.

Tabeli teises pooles käib endiselt tihe heitlus kohtadele 5.-8, kui 18. voorus lõppesid mõlemad mängud viigilise tulemusega. Tartus peetud kohtumises said 3:3 viigi kirja JK Tammeka ja SK 10 Premium. Tammeka poolelt said jala valgeks Eva-Maria Niit ja kahel korral Hanan Rästa. SK 10 väravate autoriks oli Gerli Israel. Liigatabelis hoiab Tammeka 18 punktiga kuuendat kohta ning SK 10 on kümne punktiga kaheksas.

Põlva Lootos ja JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN tegid samal ajal Lootospargis 1:1 viigi. Teisi Toomsalu viis ühendnaiskonna küll 22. minutil juhtima, kuid avapoolaja viimasel minutil viigistas Kärt Hüdsi tabamus seisu. Ühendnaiskond on viiendal positsioonil 19 punktiga ning Lootos paikneb 16 punktiga seitsmendal kohal.