27

08.2018

22:10

Naiste Meistriliigas vähenes liidrite vahe

Naiste Meistriliiga liidrite heitluses alistas Pärnu JK koduväljakul FC Flora ja jõudis tabelis vastastest kolme punkti kaugusele. Teistes kohtumistes teenisid võidu Tallinna Kalev, Tartu Tammeka ja Põlva Lootos.

Rannastaadionil toimunud vooru keskses mängus läks Pärnu JK kohtumist juhtima 22. minutil. Vaheajapausile minnes oli Pärnu eduseis kaheväravaline. 51. minutil suutis Flora küll kaotusseisu vähendada, kuid Pärnu omakorda vastas sellele veel kahe tabamusega ja võttis 4:1 võidu. Pärnu eest olid resultatiivsed Laada Tereštšenkova, Ulrika Tülp ja kahel korral Olena Lymar. Flora värava autoriks oli Maarja Saulep. Kohtumise protokolli saab näha siin. Tabelis hoiab hetkel esikohta Flora 45 punktiga, Pärnu vähendas teisel kohal vahet ja asub nüüd kolme punkti kaugusel.

Neljandal kohal paiknev JK Tallinna Kalev alistas võõrsil kolmandat positsiooni hoidva FC Levadia. Avapoolajal kaheväravalise võidu võtnud Kalev võitis kohtumise lõpuks 3:0. Tabamuste autoriteks olid Kadri-Ann Valgeväli, Sabina Ahmedova ja Anett Kadastu. Levadia asub vaatamata kaotusele tabelis kolmandal positsioonil 30 punktiga, Kalev on kogunud 21 punkti.

Tartu vastasseisus sai 2:0 võidu kirja JK Tammeka, alistades linnarivaali SK 10 Premiumi. Tammeka esimese värava autoriks oli 27. minutil Anastasia Ivanova, lõpptulemuse vormistas 73. minutil Renate-Ly Mehevets. Mängu protokoll on nähtav siin. Tabelis on nii Tammeka kui ka SK 10 kogunud võrdselt 15 punkti. Tänu omavaheliste mängude tulemustele hoiab viiendat kohta hetkel Tammeka, SK 10 asub kuuendal kohal.

Lasnamäel peetud kohtumine FC Ajax – Põlva Lootos lõppes avapoolaja järel viigiliselt, kui 40. minutil viis Katrin Piirimaa Lootose juhtima ja kaks minutit hiljem viigistas Ajaxi poolelt seisu Uljana Filippova. Mängu viimane tabamus sündis 62. minutil, kui Ave-Lii Laas kindlustas Põlvale võidu. Kohtumise protokolli näeb siin. Tänu sellele tulemusele tõusis Põlva tabelis koha võrra ja hoiab nüüd 10 punktiga seitsmendat kohta. Ajax asub kaheksa punktiga kaheksandal positsioonil.