01

04.2012

11:42

Naiste Superkarika võitis Pärnu JK

Pärnu JK alustas uut naiste jalgpalli hooaega sealt, kus mullu pooleli jäädi – superkarikafinaalis purustati 5:0 Nõmme JK Kalju ja teeniti hooaja esimene trofee.

Mullu kuldse kolmiku teinud, meistritiitli, karika ja superkarika võitnud Pärnu kaitses mullu esmakordselt võidetud superkarikat. Seda Kalju vastu, kes alistati eelmise aasta karikafinaalis.

ERR Spordi videoülevaade koos väravatega asub SIIN.

Pärnu alustas väravasadu 19. minutil, kui Anastassia Morkovkina realiseeris Olga Ivanova söödu. 28. minutil näitas Ivanova meisterlikku koordinatsiooni ja lõi 2:0. Lea Saapar oli pealöögiga täpne 67. minutil, Morkovkina lisas kauni kauglöögiga oma teise ja Pärnu neljanda värava 75. minutil ja lõppseisu vormistas Saapar 87. minutil.

“Ma lootsin, et me mängime natukene paremini, natukene kiiremini,” lausus Pärnu loots Jüri Saar. “Tean, et tüdrukud tahaksid nii mängida, aga see võtab natukene aega.”

Ühtlasi algas sel nädalavahtusel naiste Meistriliiga hooaeg, kus FC Flora alistas 6:0 Põlva Lootose, Tallinna Levadia 7:1 Tallinna Kalevi ja Tartu JK Tammeka 2:1 Noortekoondise. Pikemat ülevaadet saab lugeda siit.

Naiste Superkarikas 1. aprillil Sportland Arenal
kell 14:00 PÄRNU JK - NÕMME JK KALJU  5:0 (2:0)
Väravad: 19., 76. Anastassia Morkovkina, 28. Olga Ivanova, 67., 87. Lea Saapar
Hoiatused: -

Pärnu JK: 1-Elis Meetua, 2-Liivi Sõrmus, 4-Heleri Saar, 6-Anete Paulus, 7-Anastassia Morkovkina, 8-Kairi Himanen, 9-Liisa Lilleste (57. 16-Merlyn Mletsin), 10-Berle Brant (76. 3-Ketlin Saar), 11-Varje Tugim (57. 22-Lea Saapar), 19-Olga Ivanova, 21-Saskia Sonnberg.
Varus: 30-Maarja Virula, 22-Lea Saapar, 20-Kaire Palmaru, 18-Liis Ude, 16-Merlyn Mletsin, 3-Ketlin Saar, 15-Kätlin Hõbemägi.

Nõmme JK Kalju: 31-Maria Papunova, 3-Saara-Merilin Ehman (79. 5-Kristiina Allos), 18-Rage Hindrimäe, 16-Gerli Israel, 11-Tuuli Pungas, 9-Sirle Romanenko, 7-Marika Soosaar, 20-Mari Teppan (88. 6-Sarah Brigitta Kasemaa), 12-Ilona Toots, 2-Anett Vilipuu, 15-Teele Vilumets (67. 14-Meline Sirkel).
Varus: 5-Kristiina Allos, 23-Janeli Jaansen, 6-Sarah Brigitta Kasemaa, 8-Maria Orav, 14-Meline Sirkel.

Mänguolud: +2, vahelduva pilvisusega üldiselt päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.