21

03.2010

14:41

Naiste Superkarikas FC Florale

Naiste jalgpallihooaja avamängus, Superkarika finaalis alistas FC Flora Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul FC Levadia 4:1.

Katrin Loo (pildil vasakul) lõi täna kaks väravat. Foto: Egon Tintse

Flora kontrollis mängu avapoolaega: 4. minutil viis Katrin Loo florakad 1:0 ette, 19. minutil suurendas eduseisu Lea Saapar.

Teist poolaega aga alustas paremini Levadia, kui 51. minutil vähendas Aljona Malets kaunist kauglöögist kaotusseisu minimaalseks. Seejärel oli kohtumine pikka aega võrdne, Levadia hoidis rohkem palli, kuid ei suutnud midagi väga ohtlikku luua.

81. minutil tegi Katrin Loo aga kõik selgeks: esmalt teenis ta penalti ning realiseeris selle ise kindlalt. Teisel lisaminutil lõi peaga lõppseisuks 4:1 Pille Raadik.

"Imelik mäng oli - kumbki võistkond ei mänginud oma maksimumi veel välja," arvas Flora peatreener Allan Soomets. "Vajusime teise poolaja alguses ära, kõik puhkasid jalga. Samas ei tekkinud peale värava midagi ohtlikku. Aga eks meil tekkis mugavustunne, nagu see kõik tuleks nii lihtsalt."

Hoolimata võidust ei jäänud Soomets oma võistkonna esitusega rahule: "Arvan, et see mäng ei näidanud veel midagi. Mängupilt polnud nii hea."

Flora eest käisid väljakul ka värsked täiendused Liis Emajõe ja Liis Lepik. "Emajõe mängis kenasti oma koha välja. Lepik sai hakkama, kuigi paar korda eksis. Hooaja vältel ootan neilt suuremat panust," märkis Soomets.

Vigastuse tõttu ei teinud Flora eest kaasa Triinu Esken, Levadia poolel pidid erinevatel põhjustel matši vahele jätma Reelika Vaher, Kaidi Jekimova ja Ave Pajo.

Eesti 2010. aasta naiste Superkarika finaal 21. märtsil:

kell 17:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak
TALLINNA FC LEVADIA - TALLINNA FC FLORA 1:4 (0:2)
Väravad: 51. Aljona Malets - 4., 81. pen Katrin Loo, 19. Lea Saapar, 90+2. Pille Raadik
Hoiatused: 72. Oksana Zõkina, 76. Stanislava Russakova

FC Levadia: 1-Marina Karžetskaja, 20-Inna Zlidnis, 15-Stanislava Russakova, 3-Oksana Zõkina, 8-Anna Grigorjeva (58. 12-Anželika Ahmetšina), 9-Annika Tikk (63. 10-Svetlana Khvatova), 7-Aljona Malets, 13-Margarita Žernosekova, 11-Aljona Sasova, 23-Maria Krugljak, 21-Anu Hark (76. 16-Tatjana Životova).
Varus: 4-Nadežda Ivanova, 16-Tatjana Životova, 18-Natalja Plištš, 12-Anželika Ahmetšna, 10-Svetlana Khvatova, 30/14-Jekaterina Paškevitš.

FC Flora: 1-Eneli Sarv (46. 12-Annika Pajupuu), 2-Liis Pello, 11-Pille Raadik, 13-Maarija Mikiver, 4-Liis Saharov, 7-Liis Emajõe, 9-Ingrid Pihela, 15-Tiina Trutsi, 23-Lea Saapar (74. 10-Liis Lepik), 16-Triin Väljataga (58. 20-Merily Toom), 6-Katrin Loo.
Varus: 12-Annika Pajupuu, 24-Merje Lesta, 8-Miina Kallas, 20-Merily Toom, 19-Marge Rennig, 10-Liis Lepik.

Mänguolud: +2, pilves ilm, teisel poolajal sajab lörtsi ja vihma; väljak heas seisukorras.