07

05.2023

18:38

Neidude U17 koondis lõpetas sõprusturniiri kaotusega Leedule

Eesti neidude U17 koondis lõpetas täna, 7. mail Leedus toimunud sõprusturniiri kaotusega, kui viimases kohtumises tunnistati võõrustajate 3:0 paremust.

Eesti ja Leedu koondised läksid mängule vastu sarnaselt seisult: mõlemad olid enne omavahelist kohtumist alistanud 2:1 Gruusia koondise ning kaotanud 1:5 Bosnia ja Hertsegoviina eakaaslastele.

Esimene poolaeg möödus peamiselt Leedu koondise domineerimisel. Mitmed ohtlikud rünnakud sündisid vastaste paremalt äärelt, kui leedulannade poolkaitsja Ugne Jonelyte murdis otsajooneni ja suunas sealt sööduga pallid eestlannade värava alla. 28. minutil oleks vastaste nurgalöögist napilt värav sündinud, kuid Eesti koondise kaitsjad suutsid olukorra klaarida ja jätkulöök lendas väravaraamidest üle.

Vastased lõpetasid rünnaku resultatiivselt 40. minutil, kui paremalt äärelt mängis Gabija Malakauskaite end otsajooneni, söötis tagasi Ugne Jonelytele, kes omakorda esimese puutega tsenderdas palli Eesti värava alla. Sealt sai löögile Emilija Grauslyte, kes viis leedukad 1:0 juhtima. Selle seisuga lõppeski kohtumise avapoolaeg.

Teine poolaeg algas tavavägisemalt ja võimalusi tekkis mõlemale koondisele. Poolaja esimene värav sündis 69. minutil, kui Gabija Malakauskaite sai eestlannade kaitsekolmandikul palli ja jooksis ennast heale löögipositsioonile, põrutades palli Saskia Koskori selja taha. Teise poolaja viiendal lisaminutil sai Malakauskaite taas löögile suunas selle Eesti väravasse. Vahetult pärast leedukate 3:0 väravat kõlas peakohtunik Ugnius Vepraeskaselt kohtumise lõpuvile.

Neidude U17 koondise peatreener Anastasija-Grazyna Shcherbachenia ütles pärast mängu, et kogu turniir andis treeneritele vajaliku ülevaate. „Esimesel poolajal ei täitnud me oma ülesandeid ja eksisime üleminekutel kaitsefaasist rünnakule. Teisel poolajal läks mäng juba paremini käima, aga siis olime juba kaotusseisus. Kogu turniir oli väga hea õppetund nii treeneritele kui ka mängijatele. Saime väga vajaliku ülevaate, milliseid külgi on hädavajalik arendada. Töötame nende teadmiste pinnalt edasi, et valmistuta juuni lõpus toimuvaks Balti turniiriks,“ rääkis Shcherbachenia.

Sõprusturniiril osales kokku neli riiki: võõrustaja Leedu, Bosnia ja Hertsegoviina, Gruusia ja Eesti. Turniiri parimaks tõusis kahe võidu ja ühe viigiga Bosnia ja Hertsegoviina (6 punkti), teisena lõpetas Leedu (4 punkti), kellele järgnesid Eesti (3 punkti) ja Gruusia (3 punkti).

14.–26. maini toimuva finaalturniiri eel on Eestil kaks neidude U17 vanuseklassi koondist: üks sünniaastatega 2006 ja 2007, kes võistleb kodusel suurturniiril, ja teine sünniaastatega 2007 ja 2008, kes võistleb praegu sõprusturniiril ning esindab Eestit sügisel U17 EM-valikturniiril.

Pildil vasakul U17 koondise peatreener Anastasija-Grazyna Shcherbachenia ja paremal abitreener Pirjo Orn. Foto: Leedu Jalgpalli Liit