30

07.2024

20:25

Neli vastuseta väravat löönud Tabasalu alistas esmakordselt Sportingu

Täna, 30. juulil mängiti naiste Meistriliigas viimane 11. vooru kohtumine, kui JK Tabasalu võõrustas tabelinaaber Saku Sportingut. Tabasalu lõi Sportingule neli vastuseta väravat ning teenis vastase üle ajaloolise võidu.

Tabasalul kulus väravasuu lahtimuukimiseks vaid neli minutit, kui nurgalöögi järel sahistas võrku Evelyn Šilina. Edu duubeldati kohtumise 15. minutil, kui Sportingu kaitsemängijate klaarimine ebaõnnestus, misjärel pall Laada Tereštšenkova jalge ette maandus ning viimane olukorra sajaprotsendiliselt realiseeris. Tereštšenkova realiseeris 37. minutil ka Tabasalu kolmanda tabamuse, kui küljesisseviske järel pikendas Marta Liisa Staalfeldt palli karistusalasse, kust Tereštšenkova selle peaga üle väravavahi võrku saatis. Võõrustajanaiskonna 3:0 eduseisus mindi vaheajale.

Kohtumise 60. minutil oli Anne-Grethe Pajuviidikul suurepärane võimalus eduseisu kasvatada, kuid pall lendas napilt väravast mööda. Möödus vaid mõni sekund, kui Pajuviidikul uus olukord tekkis: lahtilöögi järel lubas Sportingu mängija endale söödueksimuse, mille Pajuviidik ära karistas ja nahkkera kindlalt puuriluku selja taha saatis.

Poolaja teises pooles suutis Sporting Tabasalu kõrge surve alla panna ning mängis julgelt vastase kolmandikul. Kuigi naiskonnal tekkis võimalusi väravate vahe vähendamiseks, ei suudetud ühtegi olukorda realiseerida. Nii teenis Tabasalu 4:0 võidu ning sai Sportingu üle kirja esimese võidu.

Mängu järel jätkavad naiskonnad liigatabelis samadel positsioonidel: Sporting on 12 mängu järel teeninud 21 punkti ning paikneb teisel real, kolmandal kohal asuval Tabasalul on sama arvu mängudega kirjas 20 punkti. Tabeliliider Flora jääb Sportingust 13 punkti kaugusele, Tabasalu vahe neljandal positsioonil paikneva Kaleviga kasvas kolme silmani.

Naiste Meistriliiga 12. vooruga tehakse algust laupäeval, 3. augustil, kui omavahel kohtuvad JK Tallinna Kalev ja Viimsi JK, JK Tabasalu ja Põlva FC Lootos ning Tallinna FC Ararat ja Tallinna FC Flora.

Tabasalu lõi Sportingule neli vastuseta väravat. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee