09

04.2011

16:28

Nikulini ja Aleksevi väravad hoiavad Kalevi liidrina

Kaks väravat teisel poolajal kindlustasid JK Sillamäe Kalevile 2:1 võidu Nõmme JK Kalju üle, mis hoiab idavirulased võrdsete punktide juures Floraga liidrikohal.

Nagu enamik vastaseid enne neid ei suutnud ka Kalju leida rohtu Sillamäe ründetandemi Aleksandr Nikulin-Aleksei Aleksejev pidurdamisele, kelle tabamused teisel poolajal kallutasid vaekausi külaliste kasuks nii tugevalt, et jõudude vahekorda ei muutnud ka Hidetoshi Wakui 1:2 värav 89. minutil.

Mõlemale meeskonnale häid võimalusi pakkunud, kuid 0:0 viigiseisul lõppenud avapoolaja järel avas väravate arve Nikulin, kes 52. minutil realiseeris kiirrünnaku.

19 minutit hiljem kasvatas külaliste edu kahekordseks Nikulini asemel vahetusest väljakule sekkunud Aleksejev, kes järjekordsel kiirrünnakul pani võiduka punkti Aleksandr Tarassenkovi söödule.

“Mäng algas tuliselt ja võitluslikult, mõlema meeskonna fännid laulsid valjuhäälselt,” vaagis Kalju abitreener Getulio Aurelio. “Mäng oli agressiivne, mõlemal meeskonnal olid oma võimalused. Kaljul polnud väga õnne ei eesliinis ega ka tagaliinis. Teisel poolajal hakkas Kalju kõrgemalt suruma, mis jättis ruumi Kalevi kontrarünnakutele, mis kahel korral ka väravas maandusid. Seejärel asus oma väravat innukalt otsima Kalju, kes sai küll ühe, kuid enne väravat sai mäng otsa.”

Kalju sai oma ainsa värava kirja 89. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras jõudis sihile Wakui, ent järelejäänud minutite jooksul hoidis Kalevit viigivärava eest kaitseliin ja väravavaht Michael Kaltenhauseri tõrjed.

Pärast kuute vooru jätkab Meistriliiga liidrina Kalev, kellel on kirjas 14 punkti. Sama arv silmi on Floral, kuid neid hoiab teisel kohal kesisem väravate vahe. Kalju langes 10 silmaga viiendaks.

Järgmisel laupäeval, 16. aprillil kohtub Kalju kell 17.00 võõrsil Kuressaarega ja Sillamäe Kalev võõrustab samal ajal Tartu Tammekat.

9. aprillil kell 14:00 Hiiu kunstmurustaadion (Pidu tn 11, Tallinn) - TV-mäng
NÕMME JK KALJU - JK SILLAMÄE KALEV  1:2 (0:0)
Väravad
: 89. Hidetoshi Wakui - 52. Alexander Nikulin, 71. Alexey Alekseev
Hoiatused: 57. Sergey Mironov, 78. Roman Nesterovski

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 18-Terehhov (75. 7-Puri), 11-Viikmäe, 99-Neemelo (90. 10-Konsa), 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 5-Bärengrub, 8-Rantanen.
Varus: 1-Savitski, 22-Kõrtsmik, 6-Mitsuyama, 7-Puri, 10-Konsa, 25-Vnukov.

JK Sillamäe Kalev: 16-Kaltenhauser, 8-Gorbunov, 5-Kulik, 12-Dudarev, 22-Tamberg, 18-Nesterovski, 23-Paponov, 13-S. Mironov, 7-Tarassenkov, 9-Monakov, 14-Nikulin (63. 10-A. Alekseev).
Varus: 1-Starodubtsev, 2-Cherkasov, 27-P. Aleksejev, 10-A. Alekseev, 11-Lehtonen.

Mänguolud: +5, päikesepaisteline, kergelt tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras. Pealtvaatajaid: 408
Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Boriss Šipunov