18

06.2011

21:40

Nõmme Kalju alistas võõrsil Transi 3:1

Nõmme Kalju võitis võõrsil Narva Transi 3:1 ning kerkis Meistriliigas võrdsete punktide juures Tallinna Levadia ette teiseks.

Külalismeeskond Kalju alustas mängu isukamalt ning sihiga kaitsta Transi ees kolmandat kohta. Teisipäeval Lasnamäe Ajaxi 7:0 purustanud narvalased jäid surve alla, millest esimest korda saadi karistatud 25. minutil. Andres Koogase tsenderdus lendas üle Transi väravavahi Dmitri Vjaltšinovi ning Tarmo Neemelo lõi 1:0.

Kalju jätkas teravamalt ka teisel poolajal. Kohe teise poolaja alguses mängis Hidetoshi Wakui löögile Sergei Terehhovi ning vanameister ei eksinud.

Seljaga vastu seina surutud Trans sai end korralikult käima alles 0:2 kaotusseisus, kui hakkas Kalju kaitseliini pommitama pikkade pallidega. 83. minutil andis Tomas Rimas ühe sellise peaaegu oma karistusalast ette, Maksim Gruznov pikendas ning Aleksandrs Cekulajevs lõi oma selle hooaja 17. värava.

Trans jätkas surve avaldamist, ent Wakui vormistas lõppseisu 92. minutil. Vjaltšinov suutis üks-üks-olukorras Juri Jevdokimovi esimese löögi tõrjuda ja pareeris ka põrkepalli, kuid Wakui löögi pareerimisel oli ta juba võimetu.

Kalju peatreeneri Igor Prinsi sõnul ei peegelda lõppresultaat mängupilti, sest Trans pakkus kõva lahingu.

“Mäng oli raske. Kui läksime 2:0 ette, pani Narva meid kasti antud pikkade tsenderdustega surve alla, millest sündis ka 2:1 värav,” rääkis Prins. “Suutsime end siiski piisavalt kokku võtta, lüüa veel ühe ja sellega kolm punkti kindlustada. Kordan veel, see ei olnud lihtne mäng.”

Transi peatreeneri kohusetäitja Aleksei Jagudin tunnistas, et tema hoolealused murdusid psühholoogilise surve all ega olnud piisavalt taastunud viimasest mängust.

“Tabelis üles või alla liikumise osas oli tänane mäng ülitähtis. Tundus, et mängijad ei olnud täielikult taastunud ning nad polnud piisavalt liikuvad ega heas mõttes agressiivsed. Eriti esimesel poolajal,” sõnas Jagudin. “Kui lõime 1:2, tekkis meil võimalus lõppresultaati endale paremaks kallutada, ent siis lõid nad kolmanda värava.”

Kaljul on nüüd tabelis teisena 32 punkti nagu ka mängu vähem pidanud Levadia. Liider Flora on teeninud 39 silma, kellest Trans jääb maha juba 11 punktiga.

18. juuni kell 19:30 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS - NÕMME JK KALJU  1:3
(0:1)
Väravad
: 84. Aleksandrs Cekulajevs - 25. Tarmo Neemelo, 50. Sergei Terehhov, 90.+2. Hidetoshi Wakui
Hoiatused: 31. Aleksandrs Abramenko, 70. Maksim Gruznov

JK Trans: 1-Vyalchinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 21-Bazjukin, 5-Kazakov (78. 13-Fjodorov), 10-Abramenko, 11-Leontovitš (66. 9-Gruznov), 9-Epikhin, 7-Bezykornovas (53. 12-Plotnikov), 8-Cekulajevs.
Varus: 33-Smelkov, 20-Strockis, 12-Plotnikov, 9-Gruznov, 13-Fjodorov, 22-Biskys, 18-Ivanov.

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 4-Gutierrez, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 7-Puri, 99-Neemelo, 11-Viikmäe, 18-Terehhov.
Varus: 1-Savitski, 10-Konsa, 6-Mitsuyama, 26-Kovtunovitš, 2-Haavistu, 25-Vnukov, 8-Rantanen.

Mänguolud: +16, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras.