16

07.2019

20:20

Nõmme Kalju kindlustas lisaminuti väravaga edasipääsu Meistrite liiga 2. ringi!

Premium liiga mullune võitja Nõmme Kalju sai äsja hakkama vägeva saavutusega, alistades võõral väljakul 2:1 Põhja-Makedoonia valitseva tšempioni KF Shkendija ning kindlustades seeläbi edasipääsu Meistrite liiga 2. eelringi!

Nädal tagasi Kadrioru staadionil avamängu 0:1 kaotanud valitsev Eesti meister asus kohtumist võõral väljakul juba 6. minutil juhtima, kui nurgalöögist saatis palli võrku Kalju kapten Maximiliano Ugge. Seejärel hoidis kodumeeskond Shkendija küll enam palli, aga üleliia ohtlikke olukordi Kalju värava all tekitada ei suudetud.

Teisele poolajale tulid väljakuperemehed aga vastu veelgi hoogsama tempoga, tekitades ründefaasis aina enam olukordi ning teenides 61. minutil ka penalti, kui tsenderdust rusikatega eemale löönud Kalju väravavaht Pavel Londak palliga Ugge kätt tabas. 11-meetri punktile asus Agim Ibraimi, kes sarnaselt avamängule palli kindlalt nurka saatis ning tabloole 1:1 kirjutas.

Selles olukorras vajas Kalju järjekordset väravat, kuid esialgu olid tabamusele lähemal Shkendija mehed, kes korduvalt ka Kalju väravaraame ragistasid. Esimesel lisaminutil juhtus sensatsioon aga teisel pool väljakut, kui väravaesises võitluses suutis mänguvahendi võrku lüüa Liliu, kes Kalju 2:1 juhtima viis ning valitseva Eesti meistri võõrsilväravaga ka 2. eelringi aitas!

2. eelringis ootab Kaljut ees Glasgow Celticu ja FK Sarajevo paari võitja. Avakohtumise võõral väljakul võitis Celtic 3:1, korduskohtumine peetakse homme õhtul kell 21.45 Šotimaal. Kalju peab oma kodumängu teises ringis 30. juulil kell 19 A. Le Coq Arenal, avakohtumine toimub nädala jagu varem vastase väljakul.