19

09.2012

06:31

Nõmme Kalju murdis saarlased teise poolajaga

Meistriliiga 29. voorus jätkab oma võidumarssi Nõmme Kalju, kes alistas kodus FC Kuressaare kindlalt 6:1.

Esimest poolaega alustas paremini Nõmme Kalju, kes juba neljandal minutil Tarmo Neemelo iluväravast, mis tuli mõneti kaitsjate süül, kes palli liiga lihtsalt läbi lasid.

Kümme minutit hiljem juhtus miski, mida keegi osata ei oodanud. Kuressaare, kes polnud ühtegi arvestatavat rünnakutki loonud, läks Andre Ilvese tabamusest juhtima, kes karistuslöögijärgses olukorras võimalust ei luhanud.

Teine poolaeg kukkus aga täiesti ühte auku, 59. ja 61. minutil viis Jüri Jevdokimov Kalju 3:1 ette, realiseeides Neemelo söödu ning lisades kohe ka kauni kauglöögi kasti äärest.

Enne väravat ebastabiilselt liikunud Kalju mängumootor sai väravate järel enesekindlust ning pigem oli õhus järjekordne häving Kuressaarele.

0:9 sauna küll ei saadud, kuid Eino Puri kaks järjestikust väravat - üks kannaga ja teine kauglöök - viisid Kalju turvaliselt 5:1 ette. Lõpus lisas veel kuuenda värava gambialane George Cole, kellele see oli esimene värav klubi särgis.

"Meile maksid kätte meie enda pisivead, mille Kalju ära kasutas. Muidu suutsime avapoolajal neilt tuju ära võtta, kuid teisel poolajal eksisime. Teisel poolajal mängisime natuke kaitsvamalt," tõdes kohtumise järel Kuressaare auvärava autor Andre Ilves.

"Esimene poolaeg oli raske, Kuressaarel oli see üks võimalus, mille nad ka ära lõid ning hoidsid seejärel kaitses meid kuival. Teisel poolajal suutsime oma mängu aga edasi mängida, nagu me seda kogu selle hooaja teinud oleme. Mäng oli meie käes," oli Neemelo võidu järel enesekindel.

Nõmme Kaljul on kaheksa kohtumist enne hooaja lõppu koos hetke parimana 75 punkti, jälitajatel Floral ja Levadial aga 65 silma. Kaljul on neist üks mäng vähem peetud.

Nõmme Kalju peab oma järgmise kohtumise laupäeval, mil võidetakse külla Tallinna Kalevile. Kõnealune matš algab kell 17.00.

18. septembril kell 17.30 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - FC KURESSAARE  6:1 (1:1)
Väravad
: 4. Tarmo Neemelo, 59., 61. Juri Jevdokimov, 68., 89. Eino Puri, 90.+3. George Cole - 14. Andre Ilves
Hoiatused: 83. Eino Puri - 78. Vladimir Gerasimov

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 77-Šišov, 7-Puri, 9-Quinteri (58. 16-Melts), 15-Jevdokimov (88. 25-Cole), 75-Wakui, 10-Konsa (58. 18-Terehhov), 99-Neemelo.
Varus: 96-Koppel, 16-Melts, 2-Bianchi, 8-Ceesay, 18-Terehhov, 6-Rodrigues, 25-Cole.

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 26-Kivi, 33-Pajunurm, 11-Metsa (71. 6-Pohlak), 25-Viira, 7-Gerasimov, 15-U. Rajaver, 23-Luup (62. 19-Seeman), 39-Valmas, 3-Könninge, 10-Ilves (74. 20-M. Rajaver).
Varus: 1-Lavrentjev, 6-Pohlak, 19-Seeman, 20-M. Rajaver.

Mänguolud: +18, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.